Weekend na żużlowych torach. Pracowity dla Miedzińskiego

Pokona sporo kilometrów. I to wcale nie na torze.
Gdzie walczą żużlowcy prócz meczu w Lesznie między Unią i Unibaksem?

Atlas Wrocław - Stal GorzówMecz zapowiadający się niemniej ciekawie, niż ten w Lesznie. Dla Atlasa to jedna z ostatnich szans na zdobycie punktów. Ostatni zespół w tabeli walczy z gorzowianami, którzy na wyjazdach zawodzą. I to powinna być wielka szansa dla wrocławian. Jason Crump na swoim torze i w obecnej formie nie będzie miał problemów z żadnym z liderów Stali. A wystarczy, by Davey Watt, Daniel Jeleniewski, Tomasz Jędrzejak i Maciej Janowski byli nieco skuteczniejsi niż tydzień temu w Toruniu, a gospodarze zwyciężą.

Transmisja w TVP Sport od g. 18

Typ "Gazety": 49:41 dla AtlasaWybrzeże Gdańsk - Falubaz Zielona GóraJeśli goście zwyciężą, a Unia Leszno przegrała na swoim torze z Unibaksem, Falubaz niespodziewanie awansuje na drugie miejsce w tabeli. Jest o co walczyć. Problem w tym, że to starcie dwóch wyrównanych ekip - gdańszczanie po przeciętnym początku sezonu wcale nie ustępują rywalom. A na swoim torze mogą pokonać każdego. Kluczowa będzie dla wyniku jazda Fredrika Lindgrena. Jeśli zdobywa punkty dla Falubazu, zespół wygrywa. Kiedy oddaje je liderom rywali, trudno o zwycięstwo.

Typ "Gazety": 47:43Polonia Bydgoszcz - Włókniarz CzęstochowaW Bydgoszczy robi się gorąco - i to nie tylko pod względem upału za oknami. Coraz częściej mówi się o tym, że zmiany są potrzebne nie tylko w składzie zespołu, ale również w sztabie szkoleniowym, a nawet kierownictwie klubu. Jak taka atmosfera przełoży się na wynik w spotkaniu z Włókniarzem? Częstochowianie przyjadą na stadion Polonii w najmocniejszym składzie - z Nicki Pedersenem oraz Gregiem Hancockiem. Porażka jest mało prawdopodobna.

Typ "Gazety": 40:50Półfinał w DaugavpilsŻużlowcy w weekend walczyć będą nie tylko w Ekstralidze, ale również w półfinale eliminacji do Grand Prix. To bardzo ważny turniej dla dwóch torunian. W sobotę o miejsce wśród tych, którzy będą mieli szansę awansu, powalczą Chris Holder i Adrian Miedziński. Obaj są wśród faworytów. Kto może im zagrozić? Na liście uczestników są jeszcze m.in. Bjarne Pedersen, Fredrik Lindgren, Martin Vaculik czy Jarosław Hampel oraz Piotr Protasiewicz. Najlepsza ósemka awansuje do finału Grand Prix Challenge - ten zaplanowany jest na 20 września w Coventry.