Licytacja o Koszarka. Anwil znajdzie pieniądze?

Rozgrywający reprezentacji Polski miał przenieść się do Asseco/Prokomu, ale to coraz bardziej się oddala. Czy zostanie we Włocławku? Możliwe, o ile Anwil znajdzie na jego gażę nieco więcej pieniędzy.
Łukasz Koszarek ma za sobą życiowy sezon - był liderem Anwilu, statystycznie najlepszym Polakiem w koszykarskiej ekstraklasie. Rozgrywający włocławian ciągle nie podpisał żadnego kontraktu. Liczy na to Anwil, ale Koszarek na razie nie zdecydował się na przedłużenie współpracy. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że pewne są jego przenosiny nad morze - do Asseco/Prokomu Gdynia. Ale teraz staje się to mało prawdopodobne.

Dlaczego? Koszarek nie komentuje swojej sytuacji kadrowej - nie odbiera telefonów. Ale według nieoficjalnych informacji "Gazety" jego ewentualne zatrudnienie w ekipie mistrzów Polski się oddala. Trafiłby tam, ale tylko w razie podwyżki - w ub. sezonie zarabiał kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie. Gdynianie nie są skłonni do zaakceptowania tak dużej kwoty. A to oznacza, że może przedłużyć współpracę z Anwilem - ale tylko na zasadzie rocznego kontraktu.

Wiąże się to z samymi korzyściami - nie byłby związany długoletnią umową, co dałoby szansę na np. szybkie przenosiny za rok do klubu z zagranicy. Miałby gwarancję wielu minut na parkiecie - w Anwilu grałby jako lider, w Asseco/Prokomie raczej jako ważny zmiennik.

Włocławianie już złożyli mu ofertę, ale za niską. Nieoficjalnie mówi się, że Koszarek nie chce długo czekać ze znalezieniem klubu, a Anwil ciągle ma na niego sporą szansę. Ale pod warunkiem, że podwyższy proponowaną kwotę. Jaka była oferta Anwilu? To tajemnica handlowa, ale wiadomo, że włocławianie - w związku z kryzysem finansowym wśród sponsorów - znacznie obniżyli oferty w porównaniu do ub. sezonu. To powoduje, że we Włocławku nie zostanie raczej Andrzej Pluta.

Kim więc Anwil ma zamiar rozwiązać problem braku rozgrywających? W październiku kończy się kara zawieszenia świetnego Amerykanina Gerroda Hendersona, który już grał we Włocławku, ale był złapany na używaniu zabronionych środków. Mimo to, jego notowania w klubie są nadal bardzo wysokie. Henderson będzie szukał klubu, który przede wszystkim mu zaufa - nie powinien być drogim zawodnikiem. To spora szansa na kontrakt we Włocławku.