Unibax: spore zmiany po debiucie

Unibax wyciąga wnioski z pierwszego meczu Speedway Ekstraligi na nowym stadionie. Przedsprzedaż wejściówek na drugi, w niedzielę, będzie toczyła się tylko w sobotę. Wejściówki na sektor gości będą do kupna tylko w Zielonej Górze.
Czy to rozwiąże problemy, jakie były niemal dwa tygodnie temu podczas debiutu Motoareny? Wtedy przedsprzedaż biletów rozpoczeła się kilka dni przed meczem, w zwykły dzień. Efekt: długie kolejki, kibice narzekający na to, że nie mieli równych szans, bo niektórzy nie mogli się zwolnić z pracy. Później wejściówkami handlowały "koniki", były one również w sprzedaży np. na internetowych serwisach aukcyjnych.

Teraz przedsprzedaż będzie zorganizowana tylko jednego dnia - w sobotę od g. 10 do 17. To ma być ułatwienie dla fanów. Otwarte będą cztery okienka w kasie nr 2 w niebieskiej strefie. Zrezygnowano w Toruniu ze sprzedaży biletów na sektor gości. To także budziło wątpliwości - w tej części sektoru siedzieli m.in. fani Unibaksu. Teraz klub zadecydował, że wszystkie wejściówki na sektor żółty - to 1,1 tys. sztuk - kupić będzie można wyłącznie w przedsprzedaży w Zielonej Górze.

Dyrektor klubu Krystian Jaworski przypomina też o zasadach dotyczących dzieci. Te do lat 7 decyzją Unibaksu mogą wejść na stadion bezpłatnie, ale pod warunkiem, że nie zajmują miejsc siedzących. W spotkaniu z Unią Leszno dochodziło do sytuacji, w których właśnie dzieci były na trybunach, a kibice, którzy wykupili wejściówki musieli zadowolić się miejscami stojącymi. - Otrzymywaliśmy sygnały, że na tym spotkaniu nie wszyscy rodzice przestrzegali tych zasad. Dlatego prosimy osoby, które zauważą, że dziecko do lat 7 nie mające biletu zajmuje miejsce innym kibicom, o kontakt z ochroną, by wyjaśnić sytuację - mówi Jaworski. Na stadion w niedzielę wejdzie nie więcej niż 15 tys. kibiców - liczba miejsc w każdej strefie jest ograniczona.

Specjalnym gościem niedzielnego meczu będzie legenda toruńskiego żużla, Per Jonsson. Dla Szweda, który przed dekadą był gwiazdą Apatora, a jego karierę przerwał wypadek na torze w derby Pomorza, będzie to pierwsza wizyta na nowym stadionie.