Hokeiści: rano siłownia, później sprinty

Zespół TKH - już z nowym trenerem Tomaszem Rutkowskim - rozpoczął treningi przed rozpoczynającym się jesienią sezonem.


Zawodnicy na razie nie mają w planach zajęć na lodzie. Spotykają się na stadionie miejskim dwa razy dziennie - rano w planach jest siłownia, po południu - bieganie w terenie.

To jedna z pierwszych decyzji nowego szkoleniowca torunian. Rutkowski już podpisał z zarządem TKH umowę - został trenerem pierwszej drużyny na trzy lata. Kontrakt jest jednak skonstruowany tak, że po dwóch sezonach obie strony mogą - ale nie muszą - zgodzić się na kontynuowanie współpracy.

Rutkowski na stanowisku trenera zastąpił Fina Jarmo Tolvanena, który nie przedłużył umowy z toruńskim klubem. Nowy szkoleniowiec ma niewielkie doświadczenie w samodzielnej pracy klubowej. Ostatnio był selekcjonerem reprezentacji młodzieżowych, opierował się zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca, która grała w I lidze. Był też asystentem trenerów pierwszej reprezentacji narodowej.

W przeszłości Rutkowski bnył napastnikiem kilku klubów ekstraklasy - Zagłębia Sosnowiec, Cracovii i Naprzodu Janów. TKH chce w tym sezonie postawić na młodzież - to ona ma odgrywać, nawet kosztem wyniku, coraz większą rolę w zespole. Rutkowski, który od początku kariery szkoleniowej pracuje głównie z juniorami, ma doprowadzić do rozwoju najmłodszych zawodników. Niektórych już dobrze zna dzięki współpracy w poprzednich latach np. w SMS - tak było z Danielem Minge i Piotrem Winiarskim.