Włosi jak Małysz. Zjedli banany i ograli Polskę

Hokeiści Włoch pozbawili w czwartkowy wieczór reprezentację Polski szans na awans do światowej elity. Jak ustaliliśmy, tuż przed meczem - wzorem Małysza - jedli banany.
Na toruńskim Tor-Torze Włosi nie dali Polakom szans: po słabszej pierwszej tercji, w dwóch następnych dominowali już wyraźnie, wygrywając 4:2. Dziś w meczu decydującym o awansie do światowej ekstraklasy zmierzą się z Ukrainą.

Co ciekawe zarówno Włosi, Ukraińcy jak i Polacy mieszkają w tym samym hotelu czterogwiazdkowym Mercure Helios. - W czasie mistrzostw zawodnicy, którzy ostro walczyli ze sobą na lodowej tafli wielokrotnie spotykali się na wspólnych posiłkach i hotelowych korytarzach, zawsze zachowując się wobec z siebie z dużą kulturą i zapominając o lodowych nieporozumieniach - twierdzi Piotr Różański z Mercure Helios Toruń.

Jak zdradził nam Różański hokeiści zbierając siły do walki na lodowisku, zjedli w czasie mistrzostw ponad 200 kg kurczaków i ponad 100 kg ryb: - Oprócz obiadów i kolacji, które były dopasowane do godzin spotkań i treningów, każda z drużyn zażyczyła sobie dodatkowy posiłek przed meczem. Dla Polaków tym przedmeczowym daniem były naleśniki i kawa.

Natomiast Włosi tradycyjny makaron zamienili na omlet, żółty ser i.... banany, czyli ulubiony przedstartowy posiłek naszego skoczka Adama Małysza. - Czyżby w bananach były jakieś magiczne składniki, które najpierw pozwalały wygrywać Małyszowi a teraz pomogły naszym rywalom? - dziwi się Różański.