Zbigniew Fiderewicz: Hokejowa reprezentacja w przyszłym roku będzie już w elicie

Wierzę, że to nasza reprezentacja zajmie pierwsze miejsce i w przyszłym roku będzie już w elicie - mówi Zbigniew Fiderewicz, wiceprezydent Torunia, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
- Mistrzostwa świata Dywizji I rozgrywane na Tor-Torze to niepowtarzalna okazja nie tylko dla kibiców i pasjonatów hokeja, ale i sportu w ogóle - mówi Zbigniew Fiderewicz.

- Wielu chciałoby turnieju elity, tych najlepszych na świecie. Ale zaplecze czołówki to równie wielkie emocje i świetna gra. Okazja do takiej imprezy w Polsce długo się nie zdarzy. Wierzę, że to nasza reprezentacja zajmie pierwsze miejsce i w przyszłym roku będzie już w elicie. Ale rywale są bardzo mocni - według mnie szczególnie Ukraina - dodał.

- Mówi się, że gospodarzom pomagają ściany. W tak zaciętym turnieju - a taki zapewne będzie - doping może być tym elementem, który przesądzi o zwycięstwach naszej reprezentacji. Dlatego warto przyjechać do Torunia, warto przyjść na Tor-Tor, by dopingować reprezentację - twierdzi Fiderewicz.

- Można zobaczyć światową czołówkę hokeistów na lodzie, ale również skonfrontować, w jakim miejscu właściwie my dziś jesteśmy. Ambicje są ogromne, plany ambitne, atmosfera wokół reprezentacji coraz lepsza. I mam nadzieję, że tak samo będzie z wynikami już podczas mistrzostw na Tor-Torze - kończy wiceprezydent Torunia.

Czerkawski ściągnie do kadry gwiazdy NHL - czytaj tutaj »