Unibax intryguje (nie wynikami). Oto powody

To będzie dla Unibaksu sezon ekscytujący. Niezależnie od wyniku w Speedway Ekstralidze.
Torunianie mogą pierwszy raz w historii zdobyć drugie mistrzostwo z rzędu, ale nie tylko to będzie ciekawe. Są co najmniej trzy inne powody, by wiosną, latem i wczesną jesienią żyć w Toruniu żużlem.

? Nowy stadion. Toruński speedway przenosi się na Szosę Bydgoską (choć kibice psioczą na nazwę i szukają innego rozwiązania; toruński klub na Bydgoskiej?). Więc u siebie będzie jak na wyjeździe - zawodnicy nie znają toru, jego geometrii. Dla nich będzie zagadką, jak dla rywali. Ciekawe też, czy nowy obiekt przyciągnie tłumy. Na inaugurację - na pewno. A później? Dziś kibic sportu chce komfortu, wygodnych siedzisk, idealnego widoku, ochrony przed deszczem i słońcem. Tak będzie w Toruniu. A czy będą komplety na trybunach?

? Szukając juniora. Przyzwyczailiśmy się w Toruniu do dobrego - jak nie Miedziński to Ząbik. Jak nie Ząbik, to Holder. A jak nie Holder, to kto? Pierwszy raz od lat, zespół może mieć jedynie silnych seniorów - młodzieżowcy to wielki znak zapytania. Kibicuję torunianom. Damian Celmer miał już dobre wyścigi w poprzednim sezonie. Czas na przeskok jakościowy z przeciętności, w przydatność. Ktoś nie wierzy w niego? Zapraszam do analizy początków w Toruniu Wiesława Jagusia. Dopiero po dwóch latach zaczął regularnie zdobywać punkty.

? Karol Ząbik. Jeszcze nigdy żużlowiec startujący w I lidze nie interesował kibiców Unibaksu tak, jak teraz. Ząbik - niedawno wielka nadzieja zespołu - ostatnio był w kryzysie. Nie startował, zniknął. I wrócił, już jako żużlowiec wypożyczony do klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. Jest tylko wypożyczony, ma wrócić za rok. Będzie teraz wokół niego ciszej - to powinno mu pomóc. Ząbik bez presji to Ząbik lepszy. Torunianie będą sprawdzać wyniki I ligi częściej niż dotychczas, ale on tego nie odczuje. Powodzenia, czekamy w 2010 roku.