Sport.pl

Kara dla Celmera za chorobę

Czy Damian Celmer, junior Unibaksu, zostanie ukarany za nieobecność na zgrupowaniu kadry narodowej? Chce tego szef Głównej Komisji Sportu Żużlowego.
Celmer - uznawany za najlepszego z krajowych młodzieżowców mistrzów Polski - był w grupie kilkunastu zawodników, którzy otrzymali w styczniu zaproszenia na odbywające się między 16 a 22 lutego w Szklarskiej Porębie zgrupowanie. Nie przyjechał na nie. Według informacji "Gazety" był wtedy chory. Błędem było to, że nie przysłał żadnego zwolnienia lekarskiego, więc według regulaminu, nic nie stało na przeszkodzie, by zjawił się na zgrupowaniu.

Teraz torunianin, i Adam Kajoch z PSŻ Poznań, mają zostać ukarani za to, że nie przyjechali na obóz. - Po raz pierwszy od dłuższego czasu udało się zorganizować zgrupowanie kadry juniorów. Bardzo zadowolony z jej przebiegu był trener reprezentacji Marek Cieślak. Tym bardziej nie rozumiem zachowania zawodników, którzy lekceważąco podeszli do tej propozycji - powiedział w wywiadzie dla portalu sportowefakty.pl przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański. - Byli zawodnicy, którzy swoją nieobecność odpowiednio usprawiedliwili. Wiedzieliśmy z dużym wyprzedzeniem, że będą nieobecno. W przypadku tej dwójki nie mieliśmy do czynienia z żadnymi pisemnymi uzasadnieniami. Ponieśliśmy koszty organizacji zgrupowania. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ci zawodnicy narazili nas na dodatkowe koszty. 6 marca zbiera się GKSŻ i wtedy zostanie podjęta decyzja o ukaraniu zawodników.

Marek Cieślak, trener kadry: - W przypadku Celmera, dostałem telefon od Jana Ząbika (trenera młodzieży w Unibaksie - red.) z informacją, że jego zawodnik faktycznie jest chory. Rozumiem to, pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja. Adrian Mroczka z GTŻ Grudziądz poinformował mnie, że przygotowuje się do sezonu sam, więc nie może tego pogodzić z obozem. A np. Kajoch w dniu rozpoczynającego się zgrupowania zadzwonił, że ma operację nogi. Zastanawiam się: tak nagle? Ni stąd, ni zowąd trafiła mu się, kiedy musiał jechać na obóz?