Sport.pl

Przesądzone: Grand Prix jednak nie dla Holdera

Chris Holder nie będzie ścigał się w cyklu Grand Prix 2009. Stałe dzikie karty od organizatorów otrzymali Scott Nicholls, Fredrik Lindgren, Emil Sajfutdinow i Matej Zagar.
Szefowie firmy BSI już zdecydowali, kto uzupełni stawkę zawodników w przyszłorocznym cyklu Grand Prix. Duże szanse na starty wśród najlepszych miał Holder, ale Australijczyk nie był do końca zdecydowany, czy podoła logistycznie wyczerpującej rywalizacji. - Jeszcze za wcześnie. Za rok, albo dwa powinienem być już w takiej formie, w której skutecznie powalczę w mistrzostwach - stwierdził. Dzika karta - zamiast do Australijczyka - powędruje do mistrza świata juniorów, Sajfutdinowa.

Nie wiadomo jeszcze, czy ze startów w cyklu zrezygnuje Rune Holta, o co mocno zabiegają działacze Stali Gorzów - właśnie ogłosili, że ten żużlowiec nadal będzie reprezentował tę drużynę. W taki przypadku Norwega z polskim paszportem zastąpiłby w GP Niels Kristian Iversen.

Lista startowa GP 2009

1. Nicki Pedersen, 2. Jason Crump, 3. Tomasz Gollob, 4. Greg Hancock, 5. Hans Andersen, 6. Leigh Adams, 7. Andreas Jonsson, 8. Rune Holta, 9. Kenneth Bjerre, 10.Sebastian Ułamek, 11.Grzegorz Walasek, 12.Matej Zagar, 13.Emil Sajfutdinow, 14.Fredrik Lindgren, 15. Scott Nicholls, 16. dzika karta dla zawodnika wybranego przez organizatora danego turnieju

Czy Holder powinien jeździć w GP?