Sport.pl

GP: Pedersen mrozi szampana. Andersen walczy

Reprezentant Unibaksu ma już tylko minimalne szanse na wywalczenie medalu w cyklu Grand Prix. Duńczyk musiałby wygrać dzisiejsze zawody w Lonigo i liczyć na błędy głównych rywali.
Na dwie rundy przed końcem Grand Prix 2009 niemal pewne jest, że tytuł mistrzowski obroni Nicki Pedersen. Pogodził się z tym nawet główny rywal Duńczyka, Australijczyk Jason Crump, który w ostatnich wywiadach już gratuluje przeciwnikowi kolejnego triumfu w mistrzostwach świata.

Pozostałe miejsca na podium są jeszcze sprawą otwartą - na razie zajmują je Crump i Greg Hancock, ale czwarty w klasyfikacji Tomasz Gollob ma duże szanse na wyprzedzenie jednego z tych rywali. Wiele zależy właśnie od dzisiejszych zawodów na torze we Włoszech.

Torunianie kibicują Andersenowi. Duńczyk zajmuje teraz piąte miejsce w klasyfikacji Grand Prix, ale ostatnio imponuje formą - jeździ pewnie, niemal bezbłędnie i bardzo skutecznie. Ale w Lonigo dobry wynik nie wystarczy - musi liczyć na to, że fatalnie zaprezentuje się któryś z jego rywali w walce o miejsce na podium. Teraz do Hancocka Andersen traci aż 16 punktów.

Tzw. dziką kartę na zawody w Lonigo otrzymał reprezentant gospodarzy Guglielmo Franchetti.

Początek zawodów dzisiaj o godz. 20. Transmisja w Canal +. Retransmisja przed północą w TVP Info.Lista startowa Grand Prix Włoch

1. Niels Kristian Iversen (Dania), 2. Greg Hancock (USA), 3. Krzysztof Kasprzak (Polska), 4. Chris Harris (Wielka Brytania), 5. Bjarne Pedersen (Dania), 6. Fredrik Lindgren (Szwecja), 7. Andreas Jonsson (Szwecja), 8. Nicki Pedersen (Dania), 9. Leigh Adams (Australia), 10.Tomasz Gollob (Polska), 11.Scott Nicholls (Wielka Brytania), 12.Jason Crump (Australia), 13.Rune Holta (Polska), 14.Guglielmo Franchetti (Włochy), 15.Lukas Dryml (Czechy), 16.Hans Andersen (Dania)