Sport.pl

Karol Ząbik powraca do wielkiej formy!

Były mistrz świata juniorów zdobył 11 pkt. we wczorajszym meczu ligi angielskiej. A w sobotę torunianin był czwarty w silnie obsadzonym turnieju Speedway Superpokal 2008.
W poniedziałkowym meczu ligi angielskiej reprezentujący klub z Peterborough Ząbik zdobył w sześciu startach 11 punktów i miał dwa bonusy. Był najskuteczniejszym jeźdźcem swojej drużyny Panthers, która pokonała Poole 47:43.

W sobotę torunianin ścigał się Krsko w silnie obsadzonym turnieju Speedway Superpokal 2008. Po rundzie zasadniczej Ząbik był czwarty z 10 pkt. W półfinale pokonał Chrisa Harrisa i Mateja Zagara. W finałowej rozgrywce wygrał Adam Skórnicki, drugie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak, a trzecie Jason Crump. Ząbik był czwarty. W turnieju stratowali też m.in. Greg Hancock, Bjarne Pedersen i Andreas Jonsson.

Był to pierwszy występ Karola Ząbika po ponad dwu tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją łokcia, której doznał w Anglii w spotkaniu Peterborough z The Lakeside Hammers. Polakowi założono opatrunek gipsowy sięgający od barku po nadgarstek. Diagnozy lekarskie mówiły nawet o sześciu tygodniach pauzy, ale Karol zdjął gips już po kilku dniach i zaczął ćwiczenia rehabilitacyjne.

Czy Karol dostanie szansę startu w rewanżu z ZKŻ?