Sport.pl

Kościecha kandydatem na mistrza Polski?

Robert Kościecha najlepszym polskim żużlowcem? To niewykluczone - torunianin jest tak nieprzewidywalny, że może powalczyć dziś o zwycięstwo w finale na torze leszczyńskiej Unii.
Główny pretendent do najwyższego stopnia podium jest jak zwykle ten sam - Tomasz Gollob. W ub. sezonie niespodziewanie nie zdobył mistrzostwa - przegrał z Rune Holtą. Ale teraz Norweg nie jest pewny występu w finale - w tym tygodniu miał upadek w meczu ligi szwedzkiej i prawdopodobnie czeka go przerwa od ścigania na żużlu.

Kto w takiej sytuacji może zagrozić Gollobowi? Świetnie tor w Lesznie znają zawodnicy Unii - Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel. Pozostali zawodnicy są nieobliczalni - mogą zarówno walczyć o miejsca w czołówce, jak i zaliczyć pięć nieudanych wyścigów.

Kościecha na tle rywali wygląda na kandydata do podium. W tym sezonie jeździ świetnie - początek sezonu miał doskonały, później przyszedł krótki kryzys formy, ale w ostatniej kolejce znów był najlepszym żużlowcem Unibaksu. Po spotkaniu z Atlasem Wrocław pojechał do Danii, by z mechanikiem Brianem Kargerem sprawdzić stan swoich motocykli.

Nie wiadomo jeszcze, w jakim ostatecznym składzie żużlowcy będą rywalizowali o mistrzostwo. Holta w tym tygodniu miał wypadek w lidze szwedzkiej. Piotr Świderski zmaga się z urazem ręki, a Grzegorz Walasek jest poobijany po ostatnim występie w Rosji. Wcześniej z zawodów wycofał się torunian Adrian Miedziński. To efekt jego kontuzji - złamania obojczyka. Żużlowiec liczył na to, że zdąży wrócić do zdrowia na finał w Lesznie, ale ostatecznie uznał, że nie będzie ryzykował groźniejszej kontuzji.

Lista startowa: 1. Tomasz Jędrzejak (Atlas Wrocław), 2. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno), 3. Sebastian Ułamek (Złomrex/Włókniarz Częstochowa), 4. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów), 5. Jarosław Hampel (Unia Leszno), 6. Adam Skórnicki (PSŻ Milion Team Poznań), 7. Sławomir Drabik (Unia Tarnów), 8. Piotr Protasiewicz (ZKŻ Zielona Góra), 9. Rune Holta (Stal Gorzów), 10. Michał Szczepaniak (Złomrex/Włókniarz Częstochowa), 11. Adrian Gomólski (Intar Ostrów Wielkopolski), 12. Krzysztof Jabłoński (Lotos Gdańsk), 13. Grzegorz Walasek (ZKŻ Zielona Góra), 14. Tomasz Gollob (Stal Gorzów), 15. Robert Kościecha (Unibax Toruń), 16. Piotr Świderski (RKM Rybnik), rezerwowi: Damian Baliński (Unia Leszno), Dawid Stachyra (Marma Rzeszów), Tomasz Chrzanowski (Lotos Gdańsk), Jacek Rempała (Unia Tarnów)