Sport.pl

Jaguś przed szansą na karierę w reprezentacji

Lider Unibaksu został powołany do pięcioosobowej drużyny, która będzie walczyła w półfinale tegorocznego Pucharu Świata.
Świetne wyniki w Speedway Ekstralidze przyniosły skutek - Wiesław Jaguś, który często był pomijany przy tworzeniu zespołu narodowego, tym razem może być pewny miejsca w jego składzie. Szkoleniowiec reprezentacji Polski już podjął decyzję - widzi lidera Unibaksu w swojej drużynie w Pucharze Świata.

Jaguś w tym sezonie nie startuje w Grand Prix, skupił się głównie na występach ligowych i - mimo ostatniego kryzysu formy - jest w trakcie swojego najlepszego sezonu w karierze. Ma teraz siódmy wynik średniej biegopunktowej (2,38) w Speedway Ekstralidze - pod tym względem lepsi są jedynie Nicki Pedersen, Jason Crump, Greg Hancock, Jarosław Hampel, Leigh Adams oraz Tomasz Gollob. Wcześniej był polskim liderem klasyfikacji. - Jestem po prostu dobrze przygotowany do tego sezonu. Nie jeżdżę też po Europie tyle, ile w ostatnich latach. Wypoczynek robi swoje - mówi Jaguś.

Półfinał PŚ zostanie rozegrany 12 lipca w Lesznie. Jaguś nie jest jedynym żużlowcem Unibaksu, który będzie walczył o awans. W tym samym półfinale ścigać będą się Australijczycy, a wśród nich Ryan Sullivan oraz Chris Holder.

W drugim półfinale walczyć mają zespoły Wielkiej Brytanii, Szwecji, Czech i Danii - w ostatniej z tych drużyn wystąpi kolejny żużlowiec Unibaksu, Hans Andersen.

Składy zgłoszone przez trenerów:

Australia: 1. Jason Crump, 2. Leigh Adams, 3. Ryan Sullivan, 4. Davey Watt, 5. Chris Holder.

Rosja: 1. Denis Gizatulin, 2. Grigorij Laguta, 3. Roman Poważnyj, 4. Artem Laguta, 5. Emil Sajfutdinow.

Węgry: 1. Matej Ferjan, 2. Sandor Tihanyi, 3. Jozsef Tabaka, 4. Norbert Magosi, 5. Laszlo Szatmari

Polska: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Rune Holta, 3. Tomasz Gollob, 4. Jarosław Hampel, 5. Wiesław Jaguś.