Sport.pl

Przelew Unibax-Start. Kwota: 4 tys. zł

Toruńska drużyna dołączyła do grona tych, które pomagają zawodnikom Startu Gniezno. Ci stracili niedawno sprzęt niezbędny do rywalizacji w lidze.
W ubiegłym tygodniu żużlowcy z Wielkopolski jechali na mecz II ligi do Równego - mieście na Ukrainie. W trakcie jednego z postojów spłonął jeden z autokarów, którymi podróżowali sportowcy. W środku nie było ludzi, ale członkowie ekipy stracili aż 11 motocyklów - zostało z nich niewiele. Dla zespołu z Gniezna to dramat - żużlowcy nie mają na czym się ścigać, a dla niektórych zawodników żużel był źródłem utrzymania.

Kilka zespołów już zadeklarowało pomoc dla Startu. Teraz dołączył do nich Unibax. Klub zorganizował piknik, w którym udział wzięli żużlowcy z naszego miasta, a także ich sponsorzy. Zlicytowano gażety Unibaksu - cały dochód ze sprzedaży przeznacznono na pomoc klubowi z Gniezna. Za komplet pamiątek toruńskiego zespołu zapłacono 4 tys. zł. Taka kwota trafi na konto Startu.Andersen lepszy

niż Jason Crump

Duński żużlowiec Unibaksu bardzo dobrze zaprezentował się w meczu ligi angielskiej. Hans Andersen był liderem drużyny Peterborough Panthers, która przegrała na wyjeździe z Belle Vue Aces. Zespół Duńczyka był gorszy od rywali, ale on sam miał powody do zadowolenia. Zdobył 17 (3, 3, 6, 3, 2) punktów i z łatwością dwa razy pokonał m.in. Australijczyka Jasona Crumpa. Dobrze startował również inny żużlowiec Unibaksu Robert Księżak. Dla Belle Vue Aces zdobył 10 punktów (2, 2, 2, 1, 2, 0, 1) i trzy bonusy.