Jaguś i Ząbik w cieniu gwiazd

Starcie z najlepszymi żużlowcami świata na torze w Gorzowie Wielkopolskim nie było dla zawodników Unibaksu udane.
Memoriał byłej gwiazdy "czarnego sportu" w Polsce, Edwarda Jancarza, był również turniejem Enea Speedway Cup. Przypominał zawody z cyklu Grand Prix - znów świetnie zaprezentowali się Australijczyk Jason Crump i Duńczyk Nicki Pedersen. Ten drugi miał po zasadniczej części turnieju komplet 15 punktów. Jednak w finale przegrał rywalizację z Crumpem. Trzeci niespodziewanie był Krzysztof Kasprzak, który pokonał Tomasza Golloba.

Torunianie niczym nie imponowali. Wiesław Jaguś jeździł chaotycznie - w dwóch wyścigach zwyciężył (m.in. Kasprzaka), ale w innych przyjeżdżżał za plecami przeciwników.

Ząbik znakomicie rozpoczął zawody w Gorzowie - w swoim pierwszym biegu przegrał z Rune Holtą, ale wyprzedził Leigh Adamsa oraz Jagusia. Jednak już w kolejnych startach był znacznie mniej skuteczny.

Wyniki memoriału:

1. Jason Crump (Australia) - 13 (2, 3, 3, 2, 3) + 1 miejsce w finale, 2. Nicki Pedersen (Dania) - 15 (3, 3, 3, 3, 3) + 2 miejsce w finale, 3. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 11 (3, 1, 3, 3, 1) + 3 miejsce w finale, 4. Tomasz Gollob (Polska) - 11 (2, 3, 1, 3, 2) + 4 miejsce w finale, 5. Damian Baliński (Polska) - 10 (1, 3, 1, 3, 2), 6. Leigh Adams (Australia) - 9 (1, 2, 2, 2, 2), 7. Wiesław Jaguś (Polska) - 8 (0, 1, 3, 1, 3), 8. Rafał Dobrucki (Polska) - 8 (1, 0, 2, 2, 3), 9. Rune Holta (Polska) - 8 (3, 2, 2, d, 1), 10. Sebastian Ułamek (Polska) - 6 (3, 2, 0, 0, 1), 11. Peter Karlsson (Szwecja) - 5 (0, 1, 2, 0, 2), 12. Janusz Kołodziej (Polska) - 4 (0, 1, 1, 2, 0), 13. Karol Ząbik (Polska) - 4 (2, 0, 1, 0, 1), 14. Magnus Zetterstroem (Szwecja) - 3 (0, 2, 0, 1, 0), 15. Paweł Hlib (Polska) - 2 (2, 0, 0, t, 0), 16. David Ruud (Szwecja) - 2 (1, 0, 0, 1, 0).