Sport.pl

Rune Holta jest pewny pokonania Unibaksu

W Gorzowie wygramy z Unibaksem - mówi przed niedzielnym meczem gwiazda Stali Rune Holta. Ale faworytem są torunianie, którzy mogą zwyciężyć w ósmym meczu z rzędu w Speedway Ekstralidze.
W ub. niedzielę Unibax rozgromił Stal na własnym torze 61:30. W Gorzowie torunianom o sukces będzie znacznie trudniej. Jednak atut własnego toru nie powinien mieć znaczenia. Nawierzchnia w Gorzowie podobna jest do toruńskiej. Najlepszą ścieżką dla żużlowców jest ta przy krawężniku - większe szanse na sukces mają zawodnicy, którzy mają refleks na starcie. A torunianie ostatnio są pod tym względem świetni.

Skład toruńskiej drużyny będzie identyczny jak w pierwszym meczu. - Każdy zawodnik Unibaksu jest groźny, ale jestem przekonany, że to my wygramy. Pokonaliśmy u siebie mistrzów Polski, więc damy sobie radę i z wicemistrzem - powiedział Holta.

W składzie Stali jeżdżącego ostatnio bardzo źle Mateja Ferjana zastąpi Paweł Hlib. Kolejną szansę dostanie Peter Karlsson, który w pierwszym meczu nie zdobył nawet punktu. - Był przeziębiony i to go trochę usprawiedliwia. Natomiast Ferjan zawodzi i nie zasługuje na jazdę w rewanżowym pojedynku. Hlib na pewno nie spisze się gorzej - powiedział prezes Stali Władysław Komarnicki.

Poza Tomaszem Gollobem wszyscy pozostali zawodnicy gorzowian są dalecy od wysokiej formy. Nawet Holta narzeka ostatnio na problemy ze sprzętem i rzadko mija linię mety na pierwszym miejscu. W zupełnie innej sytuacji są torunianie: zwyciężają niezależnie od tego, czy jeżdżą w Polsce, czy w innych ligach.

Początek meczu w Gorzowie o godz. 16 - szybciej niż wcześniej planowano. Spowodowane jest to niedzielnym meczem polskiej reprezentacji piłkarskiej z Niemcami w mistrzostwach Europy.

Na innych torach

Unia Tarnów - Marma Rzeszów

Dla obu drużyn to niezwykle ważny mecz w walce o utrzymanie w Speedway Ekstralidze. Tarnowianie na swoim torze potrafią skutecznie walczyć z rywalami. Unia pokonała już Atlas Wrocław i zamierza pokonać lokalnego rywala. Wśród rzeszowian zabraknie kontuzjowanego Kennetha Bjerre. Scott Nicholls to za mało, by myśleć o zwycięstwie na torze w Tarnowie.

Typ "Gazety": 50-41Włókniarz Częstochowa - Atlas Wrocław

Gospodarze nie powinni mieć najmniejszych kłopotów ze zwycięstwem. Wrocławianie na obcych torach mają kłopoty - przegrali nawet w Tarnowie z Unią. Trener Marek Cieślak może liczyć tylko na Jasona Crumpa i Tomasza Jędrzejaka. Pozostali będą z trudem walczyć o punkty.

Typ "Gazety": 58-34Unia Leszno - ZKŻ Zielona Góra

Mistrzowie Polski po dwóch porażkach odzyskali formę. Wysokie zwycięstwo w Zielonej Górze było niespodzianką. Podobnie będzie w Lesznie. Gospodarze dzięki silnemu, wyrównanemu składowi łatwo pokonają rywali. Zespół ZKŻ po blamażu w pierwszym spotkaniu jest rozbity. Za wyjątkiem Rafała Dobruckiego, zawodnicy są w kryzysie. To może oznaczać kolejną klęskę.

Typ "Gazety": 58-32Kto wygra w Gorzowie?