Sport.pl

Unibax statystycznie. Słabych punktów brak

Sprawa tytułu mistrzowskiego jest w tym roku już rozstrzygnięta - mówi, wskazując na toruńską drużynę, najlepszy polski żużlowiec Tomasz Gollob. I - biorąc pod uwagę wyniki indywidualne w pierwszej rundzie toruńskich zawodników - ma rację. Takiego zespołu, pod względem liczb i statystyk, w Toruniu od dawna nie było.
Aż pięciu żużlowców Unibaksu po pierwszej rundzie przekroczyło granicę 2 punktów zdobywanych średnio w każdym biegu. Jest wśród nich Karol Ząbik, który co prawda wystartował w zaledwie jednym meczu, ale z drugiej strony bardzo niewiele brakuje do takiego wyniku Adrianowi Miedzińskiemu. Niespodziewanie najsłabszym seniorem Unibaksu pod względem statystyki okazuje się Hans Andersen - jeden z najlepszych żużlowców świata. Ale jego wynik nie jest zły - z rezultatem 1,85 mógłby być liderem w innych ekipach. W Unibaksie okazuje się najsłabszy. Choć w jego przypadku liczby nie mają tak dużego znaczenia - Duńczyk świetnie pracuje często na pozycje na torze dla innych zawodników torunian.

Pierwsza runda była pasmem niespodzianek kadrowych w drużynie Unibaksu. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu było wiadomo, że Australijczyk Chris Holder jest kandydatem na gwiazdę ligi - ale dopiero za kilka lat. Tylko, że został nią już w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Ma najlepszy wynik wśród juniorów Speedway Ekstraligi, ale - co ważniejsze - jest wśród pięciu czołowych seniorów. Australijczyk, nadal młodzieżowiec, na torze prezentuje się jak rytuniarz, a jego angaż jest najlepszą decyzją kadrową w Toruniu od lat.

Niespodzianka to także doskonanała jazda Roberta Kościechy. W ub. sezonie miał udane spotkania, ale więcej czasu niż na torze spędził w lekarskich gabinetach wracając do zdrowia po serii kontuzji i złamań. Można było mieć obawy o formę Kościechy po takiej przerwie. Ale teraz jest jeszcze lepszym żużlowcem niż w przeszłości. Nadal imponuje refleksem na starcie, ale nie popełnia już błędów na torze - wcześniej to było jego mankamentem.FILARY UNIBAKSU*

Wiesław Jaguś2,50
Chris Holder2,47
Ryan Sullivan2,28
Robert Kościecha2,10
Karol Ząbik2,00
Adrian Miedziński1,98
Hans Andersen1,85
* pod względem średniej biegopunktowej

Kto był najlepszym zawodnikiem Unibaksu w I rundzie?