Sport.pl

Ząbik głodny. Karmi się w Chorwacji

Żużlowiec Unibaksu w chorwackim Gorican zaliczył wczoraj pierwsze treningi na motocyklu. - Czuję ogromny głód jazdy - przyznaje toruński zawodnik.
Karol Ząbik, podobnie jak pozostali zawodnicy Unibaksu, jest już w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Po ćwiczeniach na bieżni i siłowni wraz z Arkadiuszem Szyderskim nadszedł czas na treningi na torze.

Torunianin pojechał do Gorican, gdzie przez cały weekend będzie mógł już trenować na torze. - To sprawdzone miejsce - mówi na swojej stronie internetowej (www.karolzabik.com) Ząbik. Do Chorwacji pojechał prosto z Austrii, gdzie spędził krótki urlop. - Zdecydowałem się na to po bardzo wyczerpujących przygotowaniach fizycznych. Jazda na nartach to dla mnie ważny punkt w przygotowaniach do sezonu - twierdzi.

Żużlowiec Unibaksu za trzy tygodnie zainauguruje swój sezon. Jako zawodnik Poole Pirates będzie się ścigał w angielskiej Elite League - pierwsze zawody już 9 marca. - Jestem bardzo zadowolony z przygotowań do sezonu. W ostatnim czasie do tradycyjnych treningów dołączyła również jazda na crossie - mówi Ząbik. - Muszę przyznać, że na moment powrotu na to czekałem z niecierpliwością. Tej zimy czułem głód jazdy jak nigdy wcześniej!

Jakim jesteś menadżerem żużlowym? Czy umiesz zbudować z zawodników Ekstraligi skład zespołu lepszy od rywali. W nowym sezonie rusza żużlowa edycja "Wygraj Ligę". Szczegóły na stronie konkursu "Wygraj Ligę Żużla

Informacje o grze oraz Speedway Ekstralidze i polskim świecie żużla na blogu konkursowym