Sullivan i Andersen: Unibax naszym klubem

To już pewne - Hans Andersen i Ryan Sullivan będą filarami drużyny Unibaksu w przyszłym roku. Obaj na własnych oficjalnych stronach internetowych poinformowali o swoich planach.
Żużel

27-letni Duńczyk wzmocni Unibax, bo odchodzi z Atlasa Wrocław po trzech sezonach spędzonych w stolicy Dolnego Śląska. Na swojej stronie internetowej (www.hans-andersen.pl) napisał: - Najbardziej boli mnie to, że opuszczam wrocławskich kibiców. Zawsze byli dobrzy i wyrozumiali dla mnie. W chwilach dobrych i złych byli ze mną. Chciałem powiedzieć, że bardzo im dziękuję. Zmieniłem klub, ponieważ pewne rzeczy w WTS nie działały tak, jak powinny i tak jak chciałem. Dlatego zdecydowałem, że rok rozłąki dobrze na mnie wpłynie. Mam nadzieję, że wrócę do wrocławskich kibiców w niedalekiej przyszłości, bo dla nich chciałem zostać.

Andersen potwierdził też dotychczas nieoficjalne wiadomości, że jest już żużlowcem Unibaksu. Podobnie jest w przypadku Sullivana. Australijczyk związał się z Toruniem na dobre. W naszym mieście stał się gwiazdą, a w ostatnim sezonie był najlepszym zawodnikiem Unibaksu pod względem średniej biegopunktowej. Na swojej stronie internetowej (www.sullifan.com) poinformował, że zdecydował się na kontrakt w Toruniu. I to nie - jak zwykle - jednoroczny, ale już dwuletni.

Oznacza to, że skład Unibaksu jest już praktycznie zamknięty. Na pewno oprócz Sullivana i Andersena w składzie będzie Wiesław Jaguś, a mało prawdopodobne jest odejście Karola Ząbika, Adriana Miedzińskiego albo Roberta Kościechy. Podstawowym juniorem ma być Australijczyk Chris Holder.

O wszystkich zmianach kadrowych klub będzie mógł oficjalnie poinformować dopiero po ukazaniu się listy transferowej.