Gajewski rozważa odejście. Co z Sullivanem?

Jacek Gajewski, główny architekt srebrnego zespołu Unibaksu, rozważa odejście z klubu. To byłaby dla torunian duża strata. Ale jeszcze większą ewentualne pożegnanie z powiązanym z nim Ryanem Sullivanem.
Australijczyk był najlepszym żużlowcem torunian w sezonie. Ale od lat startuje tam, gdzie pracuje Gajewski - jego przyjaciel i menadżer. W tym sezonie zbudował Unibax wspólnie z prezesem Wojciechem Stępniewskim. To Gajewski podejmował wiele decyzji kadrowych, ustalał ustawienie par w meczu. Ostatniego dnia października kończy się jego kontrakt. Gajewski - wczoraj nie odbierał telefonu - po finale ligi przyznał, że nie jest pewny, czy nadal będzie pracował w toruńskim klubie. Czy to oznacza również ewentualne pożegnanie z Sullivanem, którego ściągnął kilka miesięcy temu do Torunia? - Powiem jedno: współpraca z Jackiem to wielka, wielka przyjemność. I nie pozwolimy sobie na to, by stracić zarówno jego i Ryana - mówi Stępniewski.

Sullivan po ostatnim meczu sezonu niechętnie mówił o przyszłości. Na pytania o to, czy już rozpoczął rozmowy z klubem odpowiedział, że nie wie jeszcze gdzie będzie startował, a żadnych negocjacji nie rozpoczynał. - Nie chciałem się dekoncentrować przed meczami finałowymi. Co dalej? Nie wiem, zobaczymy - odpowiadał na pytania o przyszłość.

Sullivan niepostrzeżenie - bo bez wyjątkowo efektownych meczów - skończył sezon z piątą średnią biegopunktową w Ekstralidze. Gdyby Sullivan zrezygnował z oferty toruńskiej, Unibaksowi trudno byłoby znaleźć żużlowca, który w Ekstralidze potrafiłby jeździć na równie wysokim poziomie. Najlepszy w sezonie Nicki Pedersen deklaruje, że zostanie w rzeszowskiej Marmie. Nie ma szans na to, by skusić asa Unii Leszno Leigh Adamsa. Podobnie w przypadku Andreasa Jonssona - nie chce opuszczać Bydgoszczy. Przed Sullivanem w klasyfikacji jest m.in. Jason Crump, ale jego angaż okazuje się znacznie droższy niż w przypadku dotychczasowego reprezentanta Unibaksu. Na rynku wolni będą Rune Holta (rezygnuje ze startów w Unii Tarnów) i Grzegorz Walasek, który zapowiedział odejście z ZKŻ Zielona Góra. W czołowej "dziesiątce" Ekstraligi jest m.in. Hans Andersen - nieoficjalnie mówi się, że właśnie Duńczyk jest zainteresowany ewentualnymi startami w Unibaksie ocenianym jako jeden z najlepiej zorganizowanych klubów Ekstraligi. Jednak dla torunian priorytetem ma być zatrzymanie w drużynie Sullivana.

Czy klub powinien zatrzymać Gajewskiego?