Sport.pl

Oficjalnie w Get Well: Walasek, Jensen, Holder i Kaczmarek

Get Well Toruń oficjalnie ogłosił skład na nowy sezon. - Wierzymy w ten zespół, pomimo tego, że wszyscy dookoła mówią, że jesteśmy słabsi - powiedział właściciel klubu Przemysław Termiński.
Do liderów z tego roku - Grega Hancocka, Chrisa Holdera, Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego - dołączy w 2017 r. czterech nowych zawodników: Grzegorz Walasek, Michael Jepsen Jensen, Jack Holder i Daniel Kaczmarek. Ten ostatni to młodzieżowy mistrz Polski, w Toruniu nadal będzie startował jako junior. Z kolei Jack jest młodszym bratem Chrisa Holdera. Jensen jeździł w Toruniu w latach 2010-11, a Walasek miał kontrakt z Get Well w tym roku, ale został wypożyczony do Wandy Kraków.

Zespół opuścił natomiast Słowak Martin Vaculik, klub próbował znaleźć jego godnego następcę. Na FB skomentował to menedżer Jacek Gajewski: - Pomysłów na skład mieliśmy naprawdę sporo, ale z różnych przyczyn nie mogliśmy dokonać transferu między innymi Nielsa Kristiana Iversena. Ostatecznie postawiliśmy na Grzegorza Walaska oraz szereg młodych i perspektywicznych zawodników. Mamy nadzieję, że wyjdzie nam to na dobre. Na pozycji juniora pojawił się Daniel Kaczmarek. Tak więc za Pawła Przedpełskiego udało nam się zakontraktować Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów. Do tego nasi wychowankowie ciągle się rozwijają i liczę, że na tych pozycjach będziemy silni. Jacy będziemy na pozycjach seniorskich? To pokaże już przyszły rok, ale myślę, że w dalszym ciągu jesteśmy w stanie walczyć o medale. Planujemy długi i ciężki okres treningowy, chcemy jak najlepiej być przygotowani do sezonu 2017.- Przez dłuższy czas nie chcieliśmy komentować naszych poczynań, bo rozmowy były bardzo trudne i się przeciągały. Tak naprawdę to byliśmy przekonani na początku września, że skład mamy już zamknięty, a rzeczywistość mocno nas zweryfikowała. W tym okresie wielu zawodników postanowiło już gdzie podpisze kontrakty, inni z kolei nie do końca pasowali do koncepcji naszej drużyny. Ostatecznie udało się zakontraktować Grzegorza Walaska, Michaela Jepsena Jensena, Jacka Holdera. Na pozycji juniorskiej pojawi się Daniel Kaczmarek, którego pozyskaliśmy w ostatniej chwili. My wierzymy w ten zespół, pomimo tego, że wszyscy dookoła mówią, że jesteśmy słabsi - dodaje właściciel klubu Przemysław Termiński.

Więcej o: