Para Kaliszek - Spodyriew gotowa na nowy sezon [ZDJĘCIA]

Para Kaliszek - Spodyriew

Para Kaliszek - Spodyriew (mat. pary Kaliszek - Spodyriew)

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, Mistrzowie Polski w tańcach na lodzie, reprezentanci Polski, startujący w barwach toruńskiego klubu AXEL są już przygotowani się do nadchodzącego sezonu łyżwiarskiego 2016/2017. A ten zapowiada się niezwykle ciekawie.
Toruńska para przygotowała zupełnie nowe dwa programy: krótki na bazie nastrojowego bluesa i energetycznego hip-hopu oraz taniec dowolny będący interpretacją utworu z kultowego filmu "Dirty Dancing". Kalendarz startów jest jeszcze bogatszy niż w poprzednim sezonie, głównie za sprawą zaproszenia pary do udziału w 2 turniejach z cyklu Grand Prix - w Japonii i Chinach. Wiele z tegorocznych startów będziemy mogli obejrzeć w telewizji lub w Internecie.

Tegoroczny sezon toruńskiej pary zapowiada się bardzo intensywnie. Najważniejszymi występami będzie udział w Grand Prix Chin (18-20 listopada) i Japonii (25-27 listopada.), Mistrzostwach Polski - Pucharze Czterech Narodów w Katowicach (15-17 grudnia), turnieju Mentor Cup Toruń 2017 (11-15 stycznia), a także start w Mistrzostwach Europy w Ostravie (25-29.01.2017) oraz Mistrzostwach Świata w Helsinkach (29 marca - 2 kwietnia), przy czym udział w tych ostatnich zależy od wyników uzyskanych w zawodach Mistrzostw Polski. Parę Kaliszek-Spodyriev zobaczymy także w turniejach z cyklu ISU Challenger Series in Figure Skating już 29.09 w Bratysławie, 6.10 w Finlandia Trophy, 7.12 w Chorwacji.

Większość startów (z Japonii, Chin, z Ostrawy, Helsinek, Torunia) pokaże TVP Sport oraz Eurosport. Inne będzie można obejrzeć dzięki live streamingowym relacjom za pośrednictwem witryny internetowej: www.kaliszek-spodyriev.com Tam również więcej informacji o sportowcach, trenerach.

Tymczasem pierwszy start z nowymi programami już za nimi. W warszawskich zawodach otwarcia sezonu uzyskali dobry wynik 145,68 pkt. - Wracamy do Torunia naprawdę zadowoleni, choć mamy jeszcze przed sobą dużo pracy - oceniła warszawski występ Natalia Kaliszek. - Przed startem było trochę stresu, ale po wejściu na lód wszystko przeszło i pojechaliśmy swoje - dodaje Maksym Spodyriev.

-Po tych zawodach wiemy, co jest jeszcze do zrobienia. Start w zawodach zawsze wiąże się ze stresem, jest inny niż przejazd na treningu. Teraz będziemy dopracowywać poszczególne elementy

układu - podsumowała występ swoich podopiecznych Sylwia Nowak-Trębacka, trenerka Natalii i Maksyma.

Najbliższe zmagania na lodzie już 29.09 - 1.10.2016 roku w Bratysławie w ramach ISU Challenger Series in Figure Skating 2016/17.

Zobacz także
  • Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev Kolejny wyjątkowy sukces pary Kaliszek-Spodyriev
  • Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev Łyżwiarski duet Axla Toruń wchodzi do historii dyscypliny
  • Natalia Kaliszek i Maks Spodyriew Toruńska para łyżwiarska w 1,5 roku osiągnęła poziom światowy