Sport.pl

Kolejne sukcesy łyżwiarzy Axla Toruń. Złoto i srebro pod choinkę

Dwa złote medale i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów 2015/2016 zdobyli łyżwiarze MKS Axel Toruń.
W zawodach, jakie odbyły się podczas minionego weekendu w czeskim Trzyńcu, w ramach Pucharu Czterech Narodów: Polski, Czech, Słowacji i Węgier, wystąpiły dwie zawodniczki, trenowane przez Dorotę i Mariusza Siudek, 13 letnia Aleksandra Rudolf i 16 letnia Agnieszka Rejment oraz para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, trenowani przez Sylwię Nowak-Trębacką i Anastasiję Vykhotsevą.

Nasze młode seniorki po programach krótkich zajmowały dwie czołowe lokaty. Agnieszka z przewagą dwóch punktów wyprzedzała Olę. Po programie dowolnym zamieniły się miejscami. Tym samym zarówno złoto jak i srebro w konkurencji solistek przypadło toruńskim łyżwiarkom. Aleksandra Rudolf swoim programem dowolnym poprawiła swój najlepszy wynik - 110,37 pkt., Agnieszka Rejment osiągnęła wynik 102,68 pkt.

W parach tanecznych Natalia i Maksym w tańcu krótkim zdobyli 59,32 pkt., do ich rekordu Polski zabrakło zaledwie 0,12 pkt., ale jak oceniła występ swoich zawodników Sylwia Nowak-Trębacka był to ich najlepszy program krótki w tym sezonie. Z kolei po świetnie wykonanym tańcu dowolnym Natalia i Maksym zdobyli łącznie 149,26 pkt. To ich drugi łączny wynik w tym sezonie, a także drugi tytuł Mistrzów Polski Seniorów dla Natalii i Maksyma. 

- Jest dobrze, bo forma idzie w górę - oceniła występ trenerka. Tym bardziej, że przed nami najważniejsze starty tego sezonu: Mistrzostwa Europy Seniorów w Bratysławie pod koniec stycznia oraz Mistrzostwa Świata Seniorów w Bostonie pod koniec marca 2016 - dodała Sylwia Nowak - Trębacka.

Sukces z Trzyńca jest kolejnym osiągnięciem toruńskich trenerów: Doroty i Mariusza Siudek, Sylwii Nowak-Trębackiej oraz Anastasji Vykhotsevej i pozwala mieć uzasadnione nadzieje na dobre wyniki na zbliżających się zawodach tego sezonu.

Warto dodać, że jest to najlepszy wynik z 8. polskich klubów, które wystartowały w Pucharze Czterech Narodów.

Dodajmy, że wymienionych medalistów będziemy mogli oglądać podczas zbliżającej się Gali Łyżwiarstwa Figurowego, jaka 9 stycznia odbędzie się na lodowisku TOR-Tor, będąca zwieńczeniem turnieju Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016, zaplanowanego od 6 do 10 stycznia 2016.