Sport.pl

Nie jeansy, czyli czas na Świąteczną Bitwę Gwiazd

Sekcja curlingu MKS Axel zaprasza wszystkich chętnych na świąteczny charytatywny turniej VI Świąteczna Bitwa Gwiazd .
Impreza odbędzie się 13 grudnia , w godzinach 8:00 - 12:00 na lodowisku Mentor Sport (Toruń, Szosa Chełmińska 177-181). Jak co roku, będzie możliwość pomocy osobom potrzebującym. W tym roku gra toczy się dla Hospicjum dla dzieci "Nadzieja".

Jak wziąć udział? Wystarczy złożyć drużynę 3-6 osobową (w jednym meczu grają 4 osoby), reprezentującą dowolny klub sportowy, zakład pracy, organizację, entuzjastów curlingu itd. Maila zgłoszeniowego prosimy wysłać na adres matik911(at)wp.pl. Organizatorzy proszą, by w mailu zawrzeć nazwę drużyny oraz jeżeli to możliwe - jej skład oraz zdjęcie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada. Liczba miejsc ograniczona - można przyjąć do turnieju 16 drużyn! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Tak organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy:

"Nigdy nie grałeś w curling? Nic nie szkodzi. To świetna okazja, żeby spróbować i pobawić się grając w tę olimpijską dyscyplinę sportu, a przy okazji sprawić radość potrzebującym dzieciom. Zawodnicy MKS Axel wraz z zaprzyjaźnionymi klubami pomogą Wam poznać tajniki curlingu. Aby zapoznać się z podstawowymi zasadami, jak i techniką wypuszczania kamieni, zapraszamy na treningi przed turniejem : 28 listopada oraz 5 grudnia, w godz. 21.45 - 23.30. Najlepiej zabrać ze sobą ciepłą i wygodną odzież (nie jeansy!) i buty na płaskiej podeszwie na zmianę, resztę sprzętu zapewnia klub. Prosimy o powiadomienie chęci przyjścia na trening, w celu lepszej organizacji zajęć. Jak uatrakcyjnić ten dzień? Jeżeli jesteś sportowcem, przynieś swój sprzęt i pokaż go dzieciom, wspólne zdjęcie sprawi im dużo frajdy! Możesz ufundować upominki - świąteczna paczka wywoła niejeden uśmiech na twarzy małych gości. Weźcie ze sobą czapki św. Mikołaja oraz w miarę możliwości jednakowe drużynowe koszulki. Wzorem ubiegłych lat, prosimy o pomoc w zorganizowaniu bufetu, który uświetni ten dzień. Jeżeli pieczesz dobre ciasta, ciastka lub masz inne pomysły - prosimy o kontakt z organizatorami w celu ustalenia szczegółów. Wpisowe Warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest wpłata wpisowego od drużyny , które w całości przeznaczone będzie na cele statutowe Hospicjum dla dzieci "Nadzieja". Podczas zawodów na lodowisku obecny będzie przedstawiciel tej organizacji, u którego dokonujemy przekazania darowizny. Każdą drużynę prosimy o wsparcie stowarzyszenia kwotą 200 zł. Na cztery osoby to niewiele, a dla dzieci to ogrom radości! Jak gramy? System rozgrywek będzie ustalony w zależności od ilości drużyn - podany w kolejnych komunikatach. Podział na grupy, faza grupowa i finałowa. W meczu gramy dwa endy (partie gry). Od organizatorów. To już szósta Bitwa , w którym możemy pomóc potrzebującym dzieciom. Mamy nadzieję, że jak każda poprzednia edycja, ta będzie niezapomniana i najlepsza ze wszystkich, które były. Wspaniały dzień możemy stworzyć tylko z Waszą pomocą!".

Więcej - www.facebook.com/swiatecznabitwagwiazd

Więcej o: