Toruński Pacific ma kolarskie kobiety na medal [ZDJĘCIA]

Klub świętuje świetne wyniki na mistrzostwach Polski.
Złote medale dla juniorki Agnieszki Skalniak i Kasi Wilkos w kategorii U-23, srebro Wilkos w rywalizacji open kobiet, wreszcie brązowy medal Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej w tej samej kategorii. Wszystkie medale dla TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wywalczyły panie i wszystkie zostały zdobyte w wyścigach ze startu wspólnego.

Po raz trzeci z rzędu Sobótka i Dolny Śląsk gościły mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym i po raz kolejny toruński Pacific święcił triumfy na trasach wokół Ślęży. Pierwszy i od razu złoty medal dla TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wywalczyła Agnieszka Skalniak. Brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek uniosła niełatwy ciężar bycia faworytką wyścigu ze startu wspólnego. W kluczowym momencie Agnieszka zaatakowała na podjeździe i z Darią Pikulik (Ziemia Darłowska) osiągnęły blisko 3-minutową przewagę nad peletonem. Na finiszu, po pokonaniu 72 kilometrów Skalniak o pół koła wyprzedziła rywalkę i mogła się cieszyć z tytułu mistrzyni Polski. Na siódmej pozycji finiszowała Zuzanna Skubaja.

- Ogromnie się cieszę ze zwycięstwa i faktu, że mogłam ubrać koszulkę mistrzyni Polski, to mój pierwszy tytuł w karierze - mówi Agnieszka Skalniak. - Rok temu była druga, teraz pierwsza, jest oczekiwany progres. Teraz będę mogła spokojnie przygotowywać się do sierpniowych mistrzostw Europy, a we wrześniu do mistrzostw świata w Richmond.

Dzień później na starcie stanęły orliczki (do lat 23) oraz zawodniczki z kategorii elita. Po znakomitym starcie w Igrzyskach Europejskich w Baku faworytką do zwycięstwa była Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv). 21-letnia zawodniczka, która dwa sezony temu startowała w barwach Pacifiku, celowała w dublet: złoto w kategoriach elita i do lat 23. Nic jednak z tego nie wyszło, szyki faworytkom pokrzyżowała bowiem filigranowa Katarzyna Wilkos.

Stypendystka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego i prezydenta miasta Torunia była bohaterką wyścigu pań na dystansie 126 km. Od pierwszych kilometrów uczestniczyła w ucieczkach, w różnych konfiguracjach walczyła na dystansie, by samotnie zaatakować na 8 km przed metą. W pogoń za torunianką ruszyła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) i dołączyła do Fitnesski kilometr przed "kreską". Na finiszu więcej sił zachowała bardziej doświadczona Jasińska i to ona świętowała wygraną w kategorii open. Kasia Wilkos zameldowała się druga na mecie, ale cieszyła się zarówno ze srebra, jak i ze zwycięstwa w gronie "orliczek" (zawodniczek do lat 23). Goniącą grupę faworytek (poza Niewiadomą, m.in. Eugenia Bujak, Katarzyna Pawłowska) przyprowadziła Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), zdobywając tym samym brązowy medal.

- To najlepszy wyścig w moim życiu - mówi Kasia Wilkos. - Cieszę się ogromnie z obu medali, nie mogę w to jeszcze uwierzyć, że jestem mistrzynią Polski do lat 23. Jak spojrzę na wyniki i to, kto przyjechał za mną, niesamowita sprawa, pokonałam wicemistrzynie igrzysk europejskich i doświadczone seniorki. Widać, że procentują treningi i starty z utytułowanymi koleżankami. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować dziewczynom i klubowi TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń za wsparcie i współpracę. Dzięki nim osiągnęłam historyczny sukces.

W rywalizacji orlików (zawodników do lat 23) najlepiej zaprezentował się Patryk Złotowicz, podopieczny Leszka Szyszkowskiego zajął 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Z satysfakcją odnotowujemy sukces Michała Paluty w wyścigu ze startu wspólnego U-23, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy TKK Pacific Toruń.

W niedzielę, w ostatnim akordzie mistrzostw Polski, do walki o koszulkę z orłem przystąpili zawodowcy. Torunianie jak zwykle mieli silną reprezentację w peletonie elity, na starcie stanęli wychowankowie i dawni zawodnicy Pacifiku: Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, bracia Łukasz i Arek Owsianowie oraz Tomasz Marczyński. Ciężar walki w elicie wziął na siebie niemal od samego startu Michał Gołaś (Etixx Quick-Step). Torunianin skrupulatnie realizował plan odzyskania koszuli mistrza Polski. Ostatecznie musiał się zadowolić srebrnym medalem, na finiszu nieoczekiwanie wyprzedził go bowiem Tomasz Marczyński. Zdeterminowanemu "Mańkowi" - który reprezentował także TKK Pacific - udało się nie tylko pokonać Gołasia, ale też przeważające siły grup CCC Polsat i Active Jet. Gratulujemy obu medalistom, toruńska szkoła ścigania święci triumfy! Na 8. pozycji wyścig ukończył Łukasz Owsian.

W Raszkowie (gmina Ostrów Wielkopolski) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Projekt finansowany wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski i Jednostki Samorządu Terytorialnego zakłada szkolenie dzieci i młodzieży w 126 szkółkach w całej Polsce, w tym w 25 w Kujawsko-Pomorskim. W zawodach w Wielkopolsce Agata Kowalska (UKS Sokół Wielkie Rychnowo) wygrała rywalizację dziewcząt w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. O następczynie Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej i Kasi Wilkos jesteśmy więc spokojni.Zapraszamy na Nestle Fitness Tour de Toruń

W najbliższą sobotę 4 lipca zapraszamy na toruńską starówkę, by kibicować zmaganiom zawodniczek rywalizujących w IV eliminacji mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. W imprezie wystartują medalistki mistrzostw Polski w Sobótce, plejada gwiazd polskiego peletonu pań. Początek zawodów o 16 na Rynku Staromiejskim.