Wymęczone zwycięstwo KS Toruń. Bonus pojechał do Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

Torunianie wygrali różnicą trzech punktów.
- Mecz w Toruniu z pewnością będzie zacięty i pełen emocji - powiedział przed niedzielnym spotkaniem Jarosław Hampel. Lider SPAR Falubazu Zielona Góra ze względu na kontuzję nie mógł zaprezentować się na Motoarenie. Za niego goście stosowali więc przepis o zastępstwie zawodnika. Na domiar złego już w pierwszym wyścigu dnia goście stracili Grzegorza Walaska. 39-latek nie opanował motocykla na drugim łuku i z impetem uderzył o tor. Stadion opuścił w karetce ze złamanym obojczykiem. Kiedy po ośmiu biegach żużlowcy KS Toruń prowadzili różnicą 12 oczek, wydawało się, że podwójnie osłabiony Falubaz nie zdoła zniwelować przewagi gospodarzy. Nic bardziej mylnego.

Torunianie w drugiej części zawodów nie wygrali drużynowo ani jednego wyścigu. Nagminnie przegrywali moment startowy i o ile w 11. biegu Jason Doyle zdołał przedrzeć się z trzeciej lokaty na pierwszą, o tyle w pozostałych gonitwach górą byli przyjezdni, którzy umiejętnie wprowadzali kolejne zmiany.

Bezapelacyjnym liderem Falubazu był rutynowany Piotr Protasiewicz - zdobywca 18 punktów w aż 7 startach. Nadspodziewanie dobrze na Motoarenie czuł się junior Krystian Pieszczek, a ważne punkty dowoził Andreas Jonsson. Szwed w ostatniej odsłonie pojedynku, przyjeżdżając przed Doylem, zapewnił swojej drużynie punkt bonusowy.

W KS Toruń najwięcej wywalczył Adrian Miedziński. - To było naprawdę bardzo ciężkie spotkanie. Gratulacje dla Zielonej Góry, bo osłabieni pojechali świetne zawody - przyznał "Miedziak". Pozostali żużlowcy Jacka Gajewskiego zanotowali kilka wpadek. Najwięcej punktów stracił Chris Holder. Australijczyk w 5. biegu miał defekt na trzeciej pozycji, zaś w dziesiątym wyścigu uczestniczył w kuriozalnej sytuacji. Zarówno on, jak i Pieszczek w tym samym momencie upadli na tor. Sędzia Tomasz Proszowski podjął decyzję o wykluczeniu obu zawodników. W powtórce osamotniony Miedziński nie dał rady świetnemu Protasiewiczowi.

KS Toruń - SPAR Falubaz Zielona Góra 46:43

KS: Grigorij Łaguta 9+1 (3,3,1,1,1), Kacper Gomólski 3+1 (2,1,0), Chris Holder 7 (3,d,w,2,2), Adrian Miedziński 11+1 (2,3,2,2,2), Jason Doyle 9+1 (1,3,2,3,0), Oskar Fajfer 0 (0,0,0), Paweł Przedpełski 7 (1,3,3,0)

Falubaz: Grzegorz Walasek 0 (w), Aleksandr Łoktajew 4 (1,1,1,0,1,d), Andreas Jonsson 7+2 (0,1,1,2,2,0,1), Jarosław Hampel zz, Piotr Protasiewicz 18 (2,2,2,3,3,3,3), Krystian Pieszczek 11+2 (2,2,0,w,1,3,3), Alex Zgardziński 3 (3,0)