Memoriał Wagnera w Toruniu. Hala? "Mniejsza Łódź"

- Przygotowujemy się do sprzedaży biletów, a tu - na miejscu - mamy już praktycznie wszystko podopinane - mówił organizator XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera - Jerzy Mróz podczas środowej wizyty w Toruniu.
Po spotkaniu z przedstawicielami urzędu miasta pracownicy Fundacji Huberta Jerzego Wagnera spędzili kilka godzin w toruńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie od 22 do 24 sierpnia zagrają siatkarskie reprezentacje: Francji, Iranu, Japonii i Polski. - Krzesełka mamy policzone, rozmowy z hotelami, które mogłyby gościć siatkarzy, też już za nami. Nic, tylko odliczać czas do pierwszego meczu - podkreślał Jerzy Mróz, który był też pod wrażeniem toruńskiej hali. - Jest rozłożysta i przez to wizualnie wydaje się niska. Ale tak nie jest. A do tego jest piękna hala rozgrzewkowa - dodał prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, który określił obiekt mogący pomieścić prawie 6 tysięcy kibiców, jako "mniejszy wzór hali w Łodzi".

Tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed Pucharem Świata w Japonii. Organizatorzy liczą na komplet publiczności na trybunach, ponieważ codziennie odbierają po kilkanaście telefonów z pytaniami o bilety. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ze sprzedażą wejściówek powinniśmy ruszyć na przełomie kwietnia i maja - zakończył Jerzy Mróz.