Liga żużla pokazywana przez dziewięć kamer

Znamy pierwsze plany na telewizyjne transmisje z meczów PGE Ekstraligi.
Pierwszy bieg rozgrywek PGE Ekstraligi rozegrany zostanie 5 kwietnia w meczu GKM Grudziądz - Unia Tarnów. Najlepsza żużlowa liga świata w nowy sezon wkracza z nowym sponsorem tytularnym, logotypem i nowymi planami na transmisje telewizyjne.

17 marca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zaprezentowany został nowy logotyp rozgrywek, które przez trzy najbliższe sezony będą nosiły nazwę PGE Ekstraliga. Dzięki wykorzystaniu symbolu owalnego toru, na którym ścigają się zawodnicy, znak graficzny nawiązuje do żużlowej dyscypliny. Kolorystyka logo utrzymana jest w barwach korporacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej, największej firmy energetycznej w Polsce, sponsora tytularnego ligi w latach 2015-2017.

Co czeka kibiców, którzy mecze oglądają w telewizji? Wszystkie spotkania I rundy PGE Ekstraligi będą bowiem transmitowane na żywo w kanale nSport+ HD. Będzie widowiskowo, ponieważ sygnał będzie realizowany przy wykorzystaniu aż 9 kamer. Ta liczba wzrośnie do 13 kamer na meczach rundy finałowej.

Tak wygląda plan transmisji meczów inauguracyjnej rundy:

1. runda PGE Ekstraligi - 5 kwietnia 2015 r. (niedziela)

GKM Grudziądz - Unia Tarnów g. 17, live nSport+ HD

Stal Gorzów - KS Toruń g. 19.30, live nSport+ HD1. runda PGE Ekstraligi - 6 kwietnia 2015 r. (poniedziałek)

Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra g. 17, live nSport+ HD

PGE Stal Rzeszów - FOGO Unia Leszno g. 19.30, live nSport+ HD