Gollob magnesem na żużlowej imprezie roku

Zawodnik GKM Grudziądz pożegna się z Grand Prix w Warszawie.
LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland to zdaniem Michała Sikory, wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego, jedno z największych przedsięwzięć logistycznych i organizacyjnych związanych z polskim żużlem w ostatnich latach.

- O złożoności projektu może świadczyć chociażby fakt, że ciężarówki z materiałem na tor były rozładowywane przez ponad półtorej doby non stop. Samo ułożenie toru będzie trwało dłużej niż budowa toru na Motocrossowe Grand Prix w holenderskim Assen w sierpniu tego roku. Tak wielkiej imprezy żużlowej w Warszawie jeszcze nie było - zapowiada Michał Sikora.

PZM w roku jubileuszu 65-lecia organizuje pierwszy turniej Grand Prix w historii, który odbędzie się w Warszawie. - Przymiarki do podpisania umowy z BSI, a także ze spółką PL2012+ trwały już od ponad dwóch lat, ale dopiero teraz można było wcielić je w życie. Cieszę się bardzo, że tak wielka impreza trafi do stolicy Polski i od razu na Stadion Narodowy - podkreślił Michał Sikora.

W turnieju, który odbędzie się już 18 kwietnia, wystartuje czterech reprezentantów Polski: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Maciej Janowski. - Oczywiście liczę na Tomasza Golloba, który zawsze potrafił się mobilizować na ważne wyścigi i zawody. Jestem przekonany, że nie zawiedzie polskich kibiców. Wielu z nich to właśnie z powodu Tomasza Golloba zjawia się na Stadionie Narodowym - wyjawił Michał Sikora.

Wszyscy kibice przybywający na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland proszeni są o jak najszybsze pojawienie się na Stadionie Narodowym. - Chociaż zawody zaczynają się o 19, to zapraszamy już na godzinę 18, ponieważ przygotowaliśmy kilka niespodzianek związanych z pożegnaniem Tomasza Golloba z cyklem Grand Prix. Poza tym chcielibyśmy, aby fani podziękowali mu w sposób szczególny za lata kariery w Indywidualnych Mistrzostwach Świata - powiedział Michał Sikora.

Już o godzinie 12 na Błoniach Stadionu Narodowego rozpocznie swoje funkcjonowania Strefa Kibica. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich miłośników sportów motorowych. W Strefie Kibica znajdzie się m.in. duży telebim, na którym będzie można obejrzeć zawody na żywo.