Stadion Narodowy zmienia się w stadion żużlowy

To efekt Grand Prix zaplanowanego na 18 kwietnia.
Tego dnia kibice obejrzą po raz pierwszy w historii zawody żużlowe na Stadionie Narodowym. Obiekt i jego otoczenie są już przystosowywane do turnieju, który będzie pierwszą rundą tegorocznych oficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.

Moc atrakcji czekać będzie na fanów w Strefie Kibica. Na zawody w pierwszej kolejności warto wybrać się, korzystając z komunikacji miejskiej. Organizatorzy rekomendują dużo wcześniejsze przybycie, aby uniknąć problemów z korkami i sprawnie wejść na stadion. Chwilę po godz. 18 odbędzie się ceremonia pożegnania Tomasza Golloba z cyklem Grand Prix. PZM zaprasza wszystkich kibiców do wzięcia w niej udziału i przybycia na stadion o godz. 18. Turniej obejrzy blisko 53 tys. widzów.

Harmonogram:

17.04.2015 - dzień treningu przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland:14losowanie numerów startowych w parku maszyn
15początek treningu
- trening odbędzie się z udziałem kibiców w sektorze D12, wejście bramą nr 2 (jako bilet służyć będzie program zawodów w cenie 15 zł)

- program będzie można kupić w dniu treningu na stoisku z pamiątkami przy bramie nr 2 od godz. 10 oraz na promenadzie wewnętrznej stadionu obok wejścia K2. Program w dniu zawodów będzie można kupić na każdym stoisku z gadżetami

- w 84-stronicowym programie znajdą się m.in. wywiady z Tomaszem Gollobem, Jarosławem Hampelem, Maciejem Janowskim, Gregiem Hancockiem i Krzysztofem Kasprzakiem18.04.2015 - dzień zawodów LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland:

- 10 otwarcie stoisk z gadżetami w okolicach bram wejściowych nr 2 i 11, foyer Biznes Klubu, foyer Galerii, 4 stoiska na promenadzie wewnętrznej stadionu, 4 stoiska na promenadzie zewnętrznej stadionu (wyłącznie gadżety związane z cyklem SGP i zawodami w Warszawie)

- 12 otwarcie Strefy Kibica na błoniach Stadionu Narodowego

- 16 otwarcie bram Stadionu Narodowego

- 17.15-17.30 sesja autografów w Strefie Kibica

- po 18 pożegnanie Tomasza Golloba z cyklem SGP

- 18.48 prezentacja zawodników na płycie wewnątrz toru

- 19.04 start do pierwszego wyścigu zawodów

Po zakończonych zawodach odbędzie się pokaz fajerwerków na plaży od strony Wybrzeża Szczecińskiego. Najpiękniejszy widok na iluminację świetlną organizatorzy zapowiadają z mostu Poniatowskiego.

Punkty gastronomiczne na Stadionie Narodowym będą do dyspozycji kibiców zarówno na promenadzie zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Organizatorzy odradzają przyjazd samochodem na zawody ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych.

Strefa Kibica

Zaleca się przybycie na Stadion Narodowy komunikacją miejską. Szczegółowe informacje dotyczące jej funkcjonowania, a także rozlokowanie parkingów dla autobusów i samochodów na terenie Warszawy przedstawione zostaną w ciągu dwóch tygodni na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.sgpnarodowy.pl.

Strefa Kibica LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zostanie uruchomiona 18 kwietnia o godzinie 12 na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Organizatorzy zapraszają kibiców do wspólnej zabawy na powierzchni ponad 15 tys. metrów kw., gdzie będzie można m.in. obejrzeć zawody na dużym telebimie (15 metrów kw.). W ramach atrakcji przewidziano różne aktywacje, które zostaną przeprowadzone przez Kompanię Piwowarską, a także partnerów i sponsorów turnieju (m.in. plac zabaw dla dzieci oraz żużlowy LOTTO Team).