Sport.pl

Świetne oceny dla mityngu Copernicus Cup

Doceniono m.in. warunki dla lekkoatletów.
Lekkoatletyczny mityng Copernicus Cup (European Athletics Indoor Permit Meetings), który 3 lutego odbył się w Toruniu, zajmuje bardzo wysokie szóste miejsce w rankingu prestiżowego węgierskiego portalu statystycznego all-athletics w klasyfikacji halowych mityngów rozegranych w 2015 r.

Toruński mityng, który w tym roku zadebiutował w światowym kalendarzu lekkoatletycznym, w rankingu ma doborowe towarzystwo. Polskie zawody wyprzedzają jedynie prestiżowe i znane od lat mityngi w Nowym Jorku, Moskwie, Karlsruhe, Bostonie i liderujący w zestawieniu mityng w Düsseldorfie. Copernicus Cup na swoim koncie zgromadził 41 965 punków - przyznawane są one m.in. za wyniki osiągnięte w zawodach. Będące na prowadzeniu w klasyfikacji zawody PSD-Bank mają 43 918 punktów.

W Toruniu wystartowali m.in. mistrzowie świata w sprincie Kim Collins i Richard Kilty. Wysoką lokatę toruńskie zawody zawdzięczają znakomitym wynikom, jakie padły w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bema. Przypomnijmy, że 3 lutego na niebieskiej bieżni toruńskiej areny m.in. Kim Collins wyrównał najlepszy na świecie w sezonie 2015 wynik w biegu sprinterskim na 60 metrów.

Więcej o:
Komentarze (1)
Świetne oceny dla mityngu Copernicus Cup
Zaloguj się
  • szlachcic

    Oceniono 3 razy 1

    cale szczescie ze Wegrzy nie brali pod uwage wypowiedzi bydgoskiego zakompleksienca ktory od 3 lat na forum GW pisze ze po co nam ta hala przeciez my nie mamy tradycji w LA
    Jak to wiec jest bydgoski przyglupie, my nie mamy tradycji, nie mamy zawodnikow a mamy mining a wy jestescie potega we wszystkim i mityng z waszego zadupia uciekl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX