Złodzieje ukradli najcenniejszy rower Michała Kwiatkowskiego

Do kradzieży doszło w Kalifornii. Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie szosowym z 2014 roku z Ponferrady, stracił sprzęt wartości niemal 170 tys. zł. Na szczęście policja odzyskała rower polskiego mistrza.
Do zuchwałej kradzieży doszło w Stanach Zjednoczonych. Jak pisze serwis road.cc, rower Kwiatkowskiego był w siedzibie firmy Specialized. To kalifornijski producent sprzętu kolarskiego - dostarcza maszyn Polakowi.

Te są wyjątkowe. Mają m.in. specjalnie profilowane ramy, a po mistrzostwie świata Kwiatkowskiego Specialized wypuścił na rynek wyjątkowe modele z okazji sukcesu zawodnika na co dzień mieszkającego w Toruniu. Wraz z maszyną Kwiatkowskiego - tą, na której wygrał wyścig w Ponferradzie - skradziono też inną, należącą do założyciela firmy. W sumie kosztują ponad 46 tys. dolarów.

Złodzieje chcieli je odsprzedać za... skromny 1 tys. dolarów. Wpadli w ręce policjantów, którzy urządzili prowokację.

- To jedne z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych rowerów na świecie- skomentowała Katie Sue Gruener ze Specialized. - Nie sądzę, by złodzieje zdawali sobie sprawę, co tak naprawdę ukradli. Na szczęście policja szybko odzyskała sprzęt.

ZOBACZ: Najbardziej medialni sportowcy 2014 r. w Polsce.