Głowacki - Seferi. Bokserska wojna polsko-albańska [ZDJĘCIA]

W sobotę pierwsza w historii Torunia bokserska gala.
Wojak Boxing Night zwykle przyciąga tłumy w halach i przed telewizorami. Hitem imprezy w hali przy Bema ma być walka Krzysztofa Głowackiego.

Polak to wschodząca gwiazda polskiego boksu. Jedna z największych w kraju - Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - twierdzi, iż Głowacki już wkrótce zostanie mistrzem świata. By tak się stało, musi w sobotę pokonać Albańczyka Nuri Seferiego (zobacz galerię zdjęć z jego treningu). Ten na sobotnią galę i swoją walkę z Polakiem - ma rozpocząć się ok. północy - ściąga setki swoich kibiców. Mają przyjechać wynajętym przez boksera autokarem. Seferi - ze względu na agresywny styl walki zwany albańskim Mikiem Tysonem - twierdzi, że spodziewa się ok. 600 osób. Głowacki niższego rywala się nie obawia, ale przyznaje, że czeka go trudny pojedynek. - Dla mnie to życiowa szansa. To będzie wojna - zapowiada. W piątkowe popołudnie Głowacki i Seferi stanęli twarzą w twarz podczas ich oficjalnego ważenia, które odbyło się w galerii handlowej Copernicus. Toruń tą walką chce zaistnieć na mapie ważnego zawodowego boksu.

Kto jeszcze wystąpi na WBN? W zawodowym ringu zadebiutuje dwumetrowy Krzysztof Kosela. Będzie też Maciej Myszkiń - w przeszłości wicemistrz Europy w kickboxingu, a teraz m.in. właściciel sklepów odzieżowych. Ciekawie zapowiada się pojedynek Ewy Piątkowskiej (zobacz galerię jej zdjęć). Polka dotychczas nie przegrała żadnej z pięciu zawodowych walk, ale stanie naprzeciw byłej mistrzyni Europy i pretendentki do tytułu mistrzyni świata, Belgijki Sabriny Giuliani. Przed walką wieczoru wystąpi również Marek Matyja. To były mistrz Polski juniorów wagi średniej. W zawodowym ringu wygrał dotychczas każdą z siedmiu walk. Jego przeciwnikiem będzie Chorwat Stjepan Bozić, który w przeszłości walczył o pas mistrzowski federacji WBA.

Początek gali o g. 19.30. Transmisja w Polsat Sport.