Miedziński rozczarował w gali żużla na lodzie [ZDJĘCIA]

Żużlowiec KS Toruń był w zawodach dopiero piąty.
Około trzech tysięcy kibiców oglądało na Tor-Torze w niedzielny wieczór XII mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie. Choć stawka zawodników nie była tak silna jak w przeszłości, fanów nie brakowało. Było ich tak wielu, że rozpoczęcie zawodów trzeba było opóźnić o ok. kwadrans, by wszyscy kibice zdążyli kupić bilety i zasiąść na Tor-Torze.

Znakomicie w turnieju na tafli radzili sobie Niemcy. Rundę zasadniczą z kompletem czterech zwycięstw wygrał Ronny Weis. Taki sam wynik miał Artur Czaja. Trzeci przed półfinałami był drugi z Niemców, Richard Geyer. Słabiej niż można było się spodziewać startował na Tor-Torze Adrian Miedziński. Już w fazie zasadniczej wygrał tylko jeden wyścig. W półfinale okazał się gorszy od Czai i Oskara Ajtnera-Golloba. W turnieju zwyciężył właśnie Czaja. W finale zawodów pokonał Weisa oraz Geyera.

Wyniki:

1. Artur Czaja - 12+3 (3,3,3,3) + 1 miejsce w finale, 2. Ronny Weis - 12+3 (3,3,3,3) + 2 miejsce w finale, 3. Richard Geyer - 10+2 (2,3,2,3) + 3 miejsce w finale, 4. Oskar Ajtner-Gollob - 6+2 (2,2,u,2) + 4 miejsce w finale, 5. Adrian Miedziński - 8+1 (3,2,2,1), 6. Jacek Gollob - 3+1 (2,1,0,-), 7. Adrian Bialk - 7+u (1,1,3,2), 8. Kamil Janura - 4+0 (u,1,2,1), 9. Marcel Kajzer - 4 (w,2,-,2), 10. Igor Kopeć-Sobczyński - 3 (1,0,1,1), 11. Wojciech Lisiecki - 2 (1,0,1,0).