Sport.pl

Żużlowcy na lodzie. W niedzielę mistrzostwa na Tor-Torze

25 stycznia na lodowisku kolejna, 12., edycja mistrzostw Torunia w zimowej odmianie żużla.
Celem nr 1 jest pomoc potrzebującym. Dochód z imprezy, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kibiców, tradycyjnie przeznaczony zostanie Fundacji Światło i hospicjum Nadzieja. Bilety w cenie 10 i 15 złotych można kupować za pośrednictwem strony www.torunskiebilety.pl oraz w biurze MOSiR przy ulicy Bema (pokój 3, w godzinach 10-13). 24 stycznia wejściówki będą dostępne w kasach przy Tor-Torze od 15 do 19, zaś w dniu zawodów od 12. Początek imprezy wyznaczono na godzinę 17.

Lista startujących zawodników nie jest jeszcze znana, ale jak zapewniają organizatorzy - będą to specjaliści w tej odmianie speedwaya. Wśród nich nie powinno zabraknąć Adriana Miedzińskiego, który jako jedyny brał udział we wszystkich poprzednich turniejach i aż siedmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza Torunia.

W ubiegłym roku w imprezie triumfował Maksym Drabik. Drugie miejsce zajął Wojciech Lisiecki, na trzecim uplasował się Oskar Ajtner-Gollob. Miedziński, na skutek błędu w biegu finałowym, spadł z pierwszej na ostatnią, czwartą pozycję.

Więcej o: