"Diablo": - Głowacki bije mocno. Wkrótce będzie mistrzem

Rosną emocje przed zaplanowanym na 31 stycznia w Toruniu Wojak Boxing Night.
31 stycznia na gali Wojak Boxing Night w Toruniu Krzysztof Głowacki (23-0, 15 KO) zmierzy się z Albańczykiem Nurim Seferim (36-6, 20 KO) w pojedynku eliminacyjnym do tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. 28-letni Głowacki, który do tej pory stoczył 23 zwycięskie walki, to według Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka mocny kandydat do tytułu czempiona globu.

- Sparowałem z Krzyśkiem wiele razy i uważam, że to zawodnik o dużym potencjale, jest twardy, mocno bije, coraz więcej potrafi i myślę, że wkrótce zostanie mistrzem - ocenia Głowackiego "Diablo", który we wrześniu stracił pas WBC na rzecz Grigorija Drozda po sześciu udanych obronach.

Pochwały ze strony starszego kolegi z grupy Sferis KnockOut Promotions Głowacki przyjmuje ze spokojem. - To miłe słowa, walka o mistrzostwo świata to moje wielkie marzenie, ale nie chcę na razie wybiegać myślami do przodu. Teraz liczy się dla mnie tylko walka z Seferim, bo jeśli jej nie wygram, nie mam co myśleć o pasie - mówi pięściarz z Wałcza.

W poniedziałek Krzysztof Głowacki rozpocznie ostatni tydzień sparingów przed toruńską galą. Polakowi w zbudowaniu formy pomagają były mistrz Unii Europejskiej Fin Juho Haapoja i Amerykanin Andres Taylor. Na gali Wojak Boxing Night oprócz Krzysztofa Głowackiego zaprezentują się także m.in . Ewa Piątkowska (zobacz galerię zdjęć najlepszej polskiej bokserki), Marek Matyja, Maciej Miszkiń i Piotr Gudel.

Organizatorami gali są Sferis Knockout Promotions, Konspol Babilon Promotion, miasto Toruń oraz Toruńska Infrastruktura Sportowa Sp. z o.o. Bilety na galę Wojak Boxing Night w Toruniu w cenie od 30 PLN nabyć można na stronie www.eventim.pl oraz w kasach hali.

Więcej o: