Najwięcej biletów na Grand Prix sprzedano... w Wielkopolsce

Czy można mówić o zaskoczeniu?
Organizatorzy LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland przedstawili nietypowe zestawienie - pokazano, jak geograficznie kształtowała się sprzedaż wejściówek na żużlowy turniej, który na Stadionie Narodowym będzie pożegnaniem Tomasza Golloba ze światowym cyklem.

Ponad 18 proc. zostało zakupionych w województwie mazowieckim. To jednak nie rekord. Najwięcej biletów na oficjalne pożegnanie Golloba z mistrzostwami świata na żużlu powędrowało do kibiców z województwa wielkopolskiego - to ponad 21 proc. Wejściówki na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, która 18 kwietnia rozegrana zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie, zostały sprzedane w niecałe dwie doby. Aktualnie do nabycia są już tylko bilety VIP w cenie 850 zł, a także pakiety biura podróży PZM Travel (bilety tylko z noclegami, w tym dla kibiców zagranicznych).

- Geografia sprzedaży pokazuje, że na to wielkie żużlowe święto przyjadą do Warszawy kibice ze wszystkich zakątków Polski - mówi Andrzej Witkowski, prezes PZM.

Po woj. wielkopolskim (21,16 proc. sprzedanych biletów) i mazowieckim (18,27 proc.) trzecia liczebność sprzedaży została odnotowana w kujawsko-pomorskim (14,29 proc.).

Do Warszawy przyjadą też kibice z Podlasia, Warmii i Mazur oraz województw świętokrzyskiego i zachodnio-pomorskiego, gdzie na co dzień nie ma ligowego żużla.

Stadion Narodowy podczas LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland będzie mógł pomieścić 53,5 tys. kibiców.

W którym województwie żużel ma najwięcej kibiców?