Frekwencyjny sukces łyżwiarskiej gali Mentor Nestle Nesquik Cup [ZDJĘCIA]

Popisy znakomitych łyżwiarzy podziwiał komplet widzów na Tor-Torze.
Przy wypełnionych po brzegi trybunach toruńskiego lodowiska odbyła się Gala Łyżwiarstwa Figurowego, będąca zwieńczeniem XIV Międzynarodowego turnieju Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2015. Komplet widzów na lodowisku Tor-Tor w Toruniu obejrzał pokazy najlepszych uczestników zawodów, wśród których nie zabrakło toruńskiej pary tanecznej: Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew (MKS Axel Toruń), laureatów trzeciego miejsca w kategorii seniorów. W barwnych światłach toruńskiego lodowiska programy specjalnie przygotowane na Galę zaprezentowali wszyscy najlepsi łyżwiarze turnieju. Polska publiczność nie kryła zachwytu, nagradzając występy owacjami i maskotkami rzucanymi na lód. To była dobra lekcja sportu i promocja łyżwiarstwa oraz Torunia.

W czterodniowych zawodach wzięło udział około 280 uczestników z 28 krajów, w tym m.in. łyżwiarze z odległej Australii, Chin i Japonii. Warto dodać, że dla wielu startujących toruński turniej był ostatnią okazją do zdobycia minimum przed zbliżającymi się ME, a impreza jest jedną z najważniejszych imprez w tej dyscyplinie w Polsce.

Warto przy okazji odnotować, że toruńscy młodzi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

* w najmłodszej kategorii, klasie brązowej, startowały trzy zawodniczki z toruńskiego klubu Axel: Alicja Rejment (9. miejsce), Oliwia Kwiatkowska (14. miejsce) i Noelle Hermanowicz (18. miejsce). To był ich debiut w międzynarodowych zawodach MNNTC.

* w kategorii Novis - Aleksandra Mienik z MKS-u Axel Toruń zawody ukończyła na 11. pozycji, Agata Walczak zajęła 14. miejsce. W grupie chłopców Piotr Wiśniewski (MKS Axel Toruń) zajął 4. miejsce.

* w kategorii Basic Novice - Julia Gajek i Dawid Kłodziński z toruńskiego klubu zajęli 4. miejsce.

* w rywalizacji par tanecznych Non-ISU Basic Novice wygrał duet z Ukrainy - Anna Gissibl i Davyd Nguien, na drugim stopniu podium stanęła toruńska para - Kornelia Kuźnik i Adrian Rybacki (MKS Axel Toruń).

* w grupie juniorów - Agnieszka Rejment z MKS-u Axel Toruń zajęła 23. miejsce. Z toruńskiego klubu wśród juniorów startowali także: Kornelia Mienik (26. miejsce), Sarah Papa (29. miejsce), Jakub Rudolf (15. miejsce) i duet taneczny: Natalia Lewandowska i Radosław Barszczak (12. miejsce).

Z polskich zawodników klasę w kategorii juniorów potwierdził Krzysztof Gała z Łodzi, który był bezkonkurencyjny w kategorii juniorów.

W kategorii seniorów duże brawa zebrali Francuzi Romain Ponsart i Chafik Besseghier, którzy zajęli dwie czołowe lokaty z różnicą zaledwie 0,17 pkt. Obaj zachwycali poczwórnymi skokami.