Tak wygląda rywalizacja na Mentor Nestle Nesquik Cup [ZDJĘCIA]

Na toruńskim lodowisku TOR-TOR trwają XIV międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym dzieci, juniorów i seniorów.
Ukoronowaniem czterodniowych występów będzie uroczysta Gala Łyżwiarstwa Figurowego zaplanowana na sobotę 10 stycznia - rozpocznie się o godz. 18.

W piątek rywalizację rozpoczynają seniorzy. Od 18.30 na toruńskim lodowisku w programie krótkim wystąpią solistki. Natomiast od 19.45 na lodzie zaprezentują się najlepsi soliści. Zobaczymy między innymi Niemca Petera Liebersa, który zajął 8. miejsce na olimpiadzie w Soczi, 6. w ME i 14. miejsce w MŚ w 2014 roku. Kolejny interesujący zawodnik z listy startowej solistów to Francuz Czafik Besseghier, zajął 9. miejsce w MŚ.

Po zakończeniu rywalizacji solistów od 20.55 zaprezentują się pary taneczne. Zatańczy m.in. duet Axla Toruń - Natalia Kaliszek i Maksim Spodirev - mistrzowie Polski seniorów, a także japońskie rodzeństwo Cathy Reed i Chris Reed i reprezentanci Chin: Shiyue Wang i Xinyu Liu.

Piątkowe zawody zakończą pary sportowe, które wystąpią od 22. Zaprezentują się m.in. Nicole Della Monica i Matteo Guarise z Włoch. Zajęli oni w zeszłym roku 16. miejsce w Soczi, 16. miejsce w MŚ i 8. miejsce w ME. Na liście par sportowych znajduje się Ilhan Manzis, były zawodnik piłkarskiej reprezentacji Turcji, obecnie startujący w duecie z Olgą Bestandigovą. Dodajmy , że w 2002 wystąpił w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. W meczu Turcja - Senegal zdobył złotą bramkę, dającą Turcji awans do półfinału. W półfinale Ilhan Manzis strzelił dwie z trzech bramek i Turcja zdobyła brązowy medal.

W sobotę od godz. 8 swoją rywalizację w programach dowolnych będą kontynuowali juniorzy. Natomiast o 18 rozpocznie się Gala Łyżwiarstwa Figurowego z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników Mentor Nestle Nesquik Cup 2015.

Zawodom i Gali łyżwiarstwa figurowego "Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2015" towarzyszy konkurs plastyczny "W krainie lodu z Mentorkiem". W pracach wykonanych techniką pasteli, akwareli bądź kolażu dzieci mają wykreować postać tytułowego Mentorka. Wiadomo o nim jedynie tyle, że jest aktywny, prowadzi zdrowy, sportowy tryb życia i zachęca dzieci oraz dorosłych do tego samego. O tym, jak postać będzie ostatecznie wyglądać, zdecyduje już tylko i wyłącznie wyobraźnia dzieci. Konkurs przewidziany jest dla dzieci w wieku do 12 lat. Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat. W każdej z trzech kategorii komisja konkursowa wyłoni zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni karnetami na naukę jazdy na łyżwach, nagrodami rzeczowymi, a wybrane prace znajdą się w wydanym na 2016 rok kalendarzu. Aby wziąć udział w konkursie, prace w formacie od A4 do A3 należy przynieść w dniu Gali Łyżwiarskiej, tj. 10 stycznia, na lodowisko TOR-TOR przy ul. gen. Józefa Bema 23/29, 87-100 Toruń od godz. 17. Prace muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika wraz z adresem i numeru telefonu kontaktowego. Każde dziecko w dniu gali za dostarczoną pracę otrzyma również drobny upominek. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone m.in. na stronie internetowej www.axeltorun.pl wraz z galerią prac zwycięskich do 19 stycznia.