Omanić po porażce Energi: - To była różnica klas

Szkoleniowiec torunianek Elmedin Omanić nie miał po wysokiej porażce złudzeń.
Po meczu Energa - Nadieżda (50:82) mówił: - Można powiedzieć, że dzisiejszy mecz wyglądał jak pojedynek Dawida z Goliatem. Pierwsze nasze spotkanie w Rosji było zupełnie innym pojedynkiem. Weszliśmy w ten mecz fatalnie i mimo że w drugiej połowie się nieco obudziliśmy, było widać różnicę klas, nie mogliśmy nic zrobić. Dobrze zagrała praktycznie Tijana Ajduković, która była najskuteczniejsza w zespole.

George Dikeoulakos, trener Nadieżdy podkreślał: - Od samego początku było widać różnicę i przez cały mecz budowaliśmy swoją przewagę, powiększając ją z minuty na minutę. Zespół z Torunia jest jednak bardzo mocny, co pokazało choćby nasze pierwsze spotkanie. Trener nie ma może do dyspozycji wysokich koszykarek, ale jest to zespół grający mądrze. Dlatego też do rewanżu przygotowywaliśmy się z odpowiednim nastawieniem i udało się dziś pewnie zwyciężyć".

Najskuteczniejsza koszykarka Energi, Ajduković, nie była zadowolona mimo tego, że zdobyła 19 punktów i 10 zbiórek. - Słabo zagrałyśmy przede wszystkim w obronie, a bez tego nie ma co myśleć o wygranej w spotkaniach Euroligi. Musimy coś z tym zrobić, może więcej czasu na treningach poświęcić temu elementowi gry, by być mocniejszym.

"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec

•
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!