Sportowcy oddają koszulki na aukcję chorej na raka 3-latki

To piękny gest. I gorąco namawiamy - niech przyniesie efekty.
Klaudia to trzylatka. Na jednym ze zdjęć ubrana w chustkę z uwielbianą przez maluchów "Kitty" podnosi kciuk, wskazując, że wszystko jest OK. Nie jest. Ale wkrótce - może być.

Dziewczynka choruje na nowotwór złośliwy - to neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości oraz szpiku kostnego. Wiąże się również z licznymi guzami w głowie. Jej leczenie jest wyjątkowo trudne. Trzylatka przeszła siedem (!) cykli chemioterapii. Jej wstrząsającą walkę o zdrowie można śledzić na założonym dla niej profilu na Facebooku.

Szansą na poprawę stanu dziewczynki jest leczenie przeciwciałami anty-GD. Trzeba je przeprowadzić we Włoszech. Polska takiej terapii nie prowadzi, a Narodowy Fundusz Zdrowia jej nie refunduje za granicą. Koszt to 160 tys. euro - ponad 660 tys. zł.

Ojciec Klaudii jest pracownikiem spółki Nestle Waters. Jego koledzy z toruńskiego Nestle Pacific najpierw zorganizowali zbiórkę w firmie. Teraz m.in. uruchomili licytację koszulek lokalnych - i nie tylko - sportowców.

"Wiecie, co zrobić"

Takiej akcji w Toruniu jeszcze nie było. Licytować można koszulki niemal wszystkich miejskich drużyn - od żużlowego KS Toruń przez kolarski Pacific, piłkarską Elanę, hokejową Nestę - po strój Energi-Manekina, tenisistów stołowych. Są koszulki koszykarzy Polskiego Cukru, zawodniczek Energi, siatkarek Budowlanych, piłkarzy halowych FC Toruń i charakterystyczna błękitna - znak futbolistów Angels Toruń. Są też inne - mistrza sztuk walki Michała Wszelaka, hokeisty Mariusza Czerkawskiego, mistrza świata w kolarstwie Michała Kwiatkowskiego. Kluby już same namawiają kibiców śledzących ich na Facebooku. "Wiecie, co zrobić" - pisze do nich Polski Cukier Toruń, informując o akcji swoich ponad 4 tys. kibiców w sieci. Koszulki można znaleźć w serwisie Allegro wpisując w wyszukiwarkę hasło "Dla Klaudii".

Pomóc można nie tylko licytując. Zbiórkę prowadzi również Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" (nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem "24641 Kamińska Klaudia - darowizna i pomoc na ochronę zdrowia"). Wysyłać można też charytatywne SMS-y o treści KLAUDIA pod nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT; operatorzy zwolnili akcję z opłat). Warto również pomyśleć o przyszłym zeznaniu podatkowym - na pomoc Klaudii przekazać można 1 proc.

Los dziewczynki można śledzić na założonym profilu na Facebooku - "Pomoc dla Klaudii"