Rekordowe zainteresowanie Maratonem Toruńskim. A tak było w przeszłości [ZDJĘCIA]

26 października XXXII edycja Maratonu Toruńskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maraton Toruński.
Zawodnicy wystartują o godz. 10 z Rynku Staromiejskiego, aby dalej pobiec ulicami Torunia oraz przez obszary gmin Łubianka i Łysomice i zakończyć bieg na Stadionie Miejskim przy ul. Bema. Do tej pory na bieg zapisało się ponad 900 osób, co już teraz stanowi rekordową frekwencję.

W ramach Maratonu prowadzone będą klasyfikacje: generalna oraz kobiet, w których zawodnicy z pierwszych trzech miejsc otrzymają puchary oraz nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 3000, 2000 oraz 500 zł. Dodatkowo rozegrane zostaną klasyfikacje: Mistrzostwa Miasta Torunia, Mistrzostwa Polski Samorządowców, Pracowników Oświaty oraz Służb Mundurowych, w których trzech najlepszych mężczyzn i trzy najlepsze kobiety otrzymają puchary oraz bony o wartości 200, 150 oraz 100 zł. Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych (miejsca I-III), podobnie jak trzy najlepsze drużyny w ramach Klubowych Mistrzostw Polski, otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Ponadto wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą Maraton, zostanie rozlosowana wycieczka na Berlin Marathon 2015 oraz inne nagrody rzeczowe.

Chętni, którzy chcą wystartować w Maratonie, mogą zapisać się na bieg za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie internetowej www.maratontorunski.pl lub osobiście w Biurze Stowarzyszenia przy ul. Mickiewicza 142/4. Uczestnicy Maratonu mogą także włączyć się w organizowaną z udziałem Fundacji PKO Banku Polskiego akcję charytatywną - "Bieg dla Marty" i przyczynić się do sfinansowania leku dla chorej na nowotwór węzłów chłonnych dziewczynki.