Sport.pl

"Michał Kwiatkowski? Mógł dostać jakikolwiek rower, a nie marudził" [ZDJĘCIA]

Tak kolarskiego mistrza świata ocenia wójt gminy Zbójno.
Grzegorz Tułodziecki przyznaje, że od niedzieli w okolicy nie mówi się o niczym innym jak sukcesie Kwiatkowskiego. - Wy, w całej Polsce, patrzycie na niego jako na mistrza świata. A dla nas to po prostu ten sam Michał, którego pamiętamy i sprzed prawie dziesięciu lat. O, mam nawet jego zdjęcia w gabinecie - np. rok 2007 - mówi wójt gminy Zbójno, w której leży wioska Kwiatkowskiego, mający kilkuset mieszkańców Działyń.

Jaki był mistrz świata w dzieciństwie? - Na pewno waleczny. Widać było, że można dać mu nawet jakikolwiek rower, a on i tak nie będzie marudził, tylko powalczy o zwycięstwo. Świetny człowiek. Mimo swoich sukcesów nie wywyższa się - mówi o Kwiatkowskim Tułodziecki.

Rodzina Kwiatkowskiego w niedzielę wieczorem witała mistrza świata na warszawskim lotnisku. Kolarz miał spotkać się w Działyniu z mieszkańcami, ale ostatecznie to odwołał - ma zbyt napięty kalendarz. Już w środę ma być we Włoszech, gdzie czeka go wyścig w Lombardii.

Zapraszamy do galerii zdjęć z lotniska i powitania Kwiatkowskiego oraz sesji dla serwisu torun.sport.pl, gdy wraz z Michałem Gołasiem jeździł ulicami Starówki w Toruniu, gdzie mieszka na co dzień i założył kolarską akademię Copernicus.

"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  Komentarze (2)
  "Michał Kwiatkowski? Mógł dostać jakikolwiek rower, a nie marudził" [ZDJĘCIA]
  Zaloguj się
  • pelinh0

   Oceniono 5 razy 1

   z Arkadiuszem to chyba jednak nie jeździł :-(

  • dooj_ci_w_hoope

   0

   18sty slajd wymiata, babka z zakupami/torbą na rowerze ukrainie :D

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX