Na żużlowej Motoarenie będzie tor asfaltowy. A na nim... Karkosik [ZDJĘCIA]

Toruński stadion 20 lipca będzie areną zawodów... ligi driftingowej.
Zawody zaplanowane są na 20 lipca - nie wiadomo, jak budowa asfaltowego toru na obiekcie wpłynie na przygotowania żużlowców Unibaksu. Wiadomo za to, że podobnych zawodów na Motoarenie nie było.

Pierwsza runda ligi, zorganizowana w czerwcu w Gdańsku, przyciągnęła ok. 7 tys. osób. W sumie w puli nagród było 40 tys. zł. Piąte miejsce w tych zawodach zajął Dawid Karkosik - bratanek Romana Karkosika, właściciela klubu żużlowego w Toruniu.

Jak będzie wyglądała impreza na Motoarenie? Wg organizatorów stadion żużlowy "zmieni się w asfaltowy tor", na którym zawodnicy mają wykorzystywać pełną moc swoich samochodów. A ta mieści się w przedziale 400-1000 koni mechanicznych. Drifting to technika jazdy w kontrolowanym poślizgu. Łączy wszystkie najefektowniejsze elementy sportów samochodowych. To z jednej strony pełna zaciekłości, wymagająca odwagi, precyzji i opanowania rywalizacja, a z drugiej wspaniałe show dla publiczności. Zawody najlepszych lig światowych to pełen rozmachu festiwal sportów samochodowych. Są więc mocne (500-800 KM) i efektownie prezentujące się samochody, są duże prędkości, ale również i dramatyczne pojedynki kończące się nieraz kaskaderskimi kolizjami. W Toruniu zmierzyć ma się 35 najlepszych drifterów Polski i Europy.

Jak wyglądają zawody driftowe?

Zapraszamy do galerii zdjęć z podobnych imprez, które organizowano już w Polsce.

Harmonogram imprezy:

20 lipca, niedziela:

11.00 - otwarcie bram dla publiczności - treningi

14.00 - PIT Party (zwiedzanie parku maszyn, spotkania z zawodnikami)

15.00 - pre-show: stunt, karting, drift show

16.00 - kartingowy wyścig gwiazd: Żużlowcy vs. Drifterzy

16.30 - rozpoczęcie zawodów - TOP16