39 punktów w 29 minut. Tak w finale MP grał syn sławy polskiej koszykówki

Andrzej Pluta junior był gwiazdą finału MP młodzików.
Wokół koszykówki we Włocławku jest sporo znaków zapytania ze względu na nieznany budżet drużyny Anwilu. M.in. z tego powodu do Torunia i jego nowej hali (zobacz galerię zdjęć) przeniósł się już trener Milija Bogicević. Niewykluczone są też inne transfery zawodników (celem jest m.in. Michał Sokołowski), ale i innych osób związanych dotychczas z kujawską koszykówką.

Choć ta seniorska znalazła się na zakręcie, w kategorii młodzików włocławianie są najlepsi w Polsce. Drużyna TKM Włocławek wygrała finał mistrzostw kraju rozgrywany w Sopocie. Drużyna do lat 14 wygrała w nim z UKS 7 Treflem Sopot 73:66. Liderem TKM był Andrzej Pluta junior - syn byłego zawodnika Anwilu i kadry Polski. Od nowego sezonu cała rodzina będzie mieszkała w Hiszpanii.

W finale Pluta jr zdobył... 39 punktów w 29 minut (5/8 za 1, 8/21 za 2, 6/16 za 3) oraz siedem zbiórek. Został wybrany też MVP turnieju.