Sport.pl

Menedżer Unibaksu: - Fatalna atmosfera? Brednie. Jest bardzo dobrze

Żużlowcy Unibaksu fatalnie spisują się na początku rozgrywek. Po trzech kolejkach torunianie mają na swoim koncie już dwa przegrane mecze. Jeśli nadal marzą o awansie do play-off, na więcej błędów już sobie pozwolić nie mogą
Rozmowa z menedżerem żużlowców Unibaksu Sławomirem Kryjomem

Filip Łazowy: Co się stało z zespołem w Zielonej Górze?

Sławomir Kryjom: Zawiedliśmy. Znamy przyczyny słabszej postawy i pracujemy nad wyeliminowaniem tych mankamentów. Niestety w Zielonej Górze moi zawodnicy nie byli w stanie osiągnąć dobrego rezultatu. To nasza druga wpadka w tym sezonie i limit błędów został wyczerpany.

Jakie zatem były przyczyny porażki ze SPAR Falubaz?

- Emil Sajfutdinow i Darcy Ward wciąż nie są w pełni sił. Ten drugi czuje się bardzo słabo, ale chciał pomóc drużynie. Jednak obaj nie byli w optymalnej formie i było to widać na torze. Z kolei Tomasz Gollob miał kłopoty sprzętowe. Ja wiem, że to go nie tłumaczy, ale tak właśnie było. On nie zapomniał jak się jeździ i jest profesjonalistą. Szybko upora się z usterkami i będzie mocnym punktem drużyny.

Unibax walczy o utrzymanie w Enea Ekstralidze, czy też plan o awansie do play-off nie uległ zmianie?

- Patrzymy na wszystko inaczej. Najważniejszy będzie najbliższy mecz, który musimy wygrać. Tak samo będziemy podchodzić do każdego kolejnego. Nie skupiamy się na walce o czwórce czy o utrzymanie. Zespół musi zaskoczyć i wtedy będzie dobrze. W niedzielęz Grupą Azoty Tarnów nie pojedzie Darcy Ward, który dostał dwa tygodnie czasu na zaleczenie urazu kolana.

Jak to było z Australijczykiem naprawdę. Działacze naciskali na niego, aby pojechał w Zielonej Górze?

- Nikt nie naciskał. Zawodnik doskonale wiedział, jak ważny jest to mecz i chciał pomóc drużynie. Śmieszą mnie te bzdury, które niektórzy wypisują na ten temat. Nie było mowy o zmuszaniu Warda do jazdy. Zdrowie żużlowców jest na pierwszym miejscu. Australijczyk dostał teraz wolne. Ward chce wrócić do ścigania 17 maja na zawody Grand Prix, które odbędą się w Tampere. Do tego czasu na pewno nie wystartuje w żadnych zawodach. Mam nadzieję, że jego uraz kolana będzie już zaleczony i Ward będzie mógł cieszyć się jazdą jak przed kontuzją.

Mówi się o fatalnej atmosferze w zespole ...

- Znów ktoś pisze brednie. Atmosfera jest bardzo dobra. Wiadomo, że jest nerwowo kiedy przegrywamy. Ale wszyscy zdają sobie sprawę, że jedziemy na jednym wózku i okazują sobie wsparcie. Zawodnicy nie skaczą sobie do oczu, jak gdzieś przeczytałem. Morale siadło po porażkach, ale nikt tu się nie załamuje. Ten sezon jeszcze nie jest stracony.

Bez pana w parkingu drużynie jest ciężko normalnie funkcjonować. Siedząc przed telewizorem, Sławomir Kryjom niewiele pomoże Unibaksowi...

- Ciężko się oglądało w kanapie przed telewizorem. Ale nie chcę do tego wracać. Wiele osób ze środowiska żużlowego dzwoniło do mnie z oburzeniem, że dostałem zakaz stadionowy. Podobnie jak ja zupełnie tego nie rozumieją. Za to my w odpowiedzi zrobimy inaczej. Pokażemy ludziom z Zielonej Góry, jak się odpowiednio organizuje mecze i dba o ich bezpieczeństwo. W Toruniu nikt zakazu stadionowego nie dostanie. My idziemy inną drogą. Żużel jest dla każdego.

Komentarze (4)
Menedżer Unibaksu: - Fatalna atmosfera? Brednie. Jest bardzo dobrze
Zaloguj się
 • jur27

  Oceniono 24 razy 16

  Całym ZŁEM Unibaxu jest właśnie Kryjom z którym wiążą się te najgorsze wydarzenia jakie miał zespół przy jego kierowaniu. Od przybycia tego gościa do Torunia klub został znienawidzony przez kibiców w całej Polsce. Od tego czasu są "płaczki", tchórze, wieczni malkontenci, obrażeni na cały świat żużlowy w Polsce. Kończ Waść i wstydu oszczędź TORUNIOWI !!!

 • megszpa

  Oceniono 3 razy 3

  Straszny krętacz z tego Kryjoma! Czytamy że Warda nikt nie zmuszał do startu w ZG a sam zainteresowany i "bliźniak" mówili (pisali) co innego. Teraz wspaniałomyślnie daje się Australijczykowi 2 tygodnie na zaleczenie kontuzji. (podziwiam znajomość medycyny!) Strach pomyśleć co będzie jeśli Darcy nie zdąży się wyleczyć lub kontuzja odnowi mu się podczas SGP.

 • naajan

  Oceniono 7 razy 1

  cyt.-"Pokażemy ludziom z Zielonej Góry, jak się odpowiednio organizuje mecze i dba o ich bezpieczeństwo. W Toruniu nikt zakazu stadionowego nie dostanie. My idziemy inną drogą. Żużel jest dla każdego."
  Tak może wypowiedzieć się tylko taka kanalia jak ten opasły człowiek. Przecież to on pozbawił możliwości oglądania speedwaya kilkanaście tysięcy ludzi, w tym sporej grupy swoich ziomali.
  Żużel dla każdego?, tak, oprócz Kryjoma!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX