Sport.pl

Roman Karkosik bliski rozstania z żużlem! "Skłaniam się ku rezygnacji"

To wiadomość, która może oznaczać koniec Unibaksu w lidze.
Na słowa właściciela toruńskiego klubu powołuje się agencja ISB News. Według niej "Roman Karkosik zapowiedział, że pod koniec marca ogłosi decyzję dotyczącą sponsorowania żużla w Toruniu"

Jak powiedział agencji, będzie to najprawdopodobniej rezygnacja z dalszego finansowania Unibaksu.

"Podczas pierwszej rundy mistrzostw świata par żużlowych rozgrywanych w Toruniu 28 marca br. ogłoszę swoją decyzję dotyczącą dalszego finansowania Unibaksu Toruń. Zdecydowanie skłaniam się jednak ku rezygnacji" - poinformował agencję ISBnews Karkosik podczas uroczystości otwarcia przez Skotan eksperymentalnego bloku gazowego w Zakładach Azotowych Kędzierzyn.

Współwłaściciel klubu i jeden z najbogatszych Polaków wyjaśnił, że przed podjęciem ostatecznej decyzji spotka się z władzami Torunia i wyjaśni im powody swojej decyzji. Chce to zrobić przed początkiem nowego sezonu ligowego, by klub i miasto mogło znaleźć innych sponsorów. O to jednak trudno. Gmina utrzymania zespołu na siebie nie weźmie - Toruń to jedno z najbardziej zadłużonych miast w Polsce, a na dodatek zaangażowane teraz w rozwój innych projektów sportowych: prowadzi spółki piłkarską oraz hokejową, a musi też zadbać np. o zespoły koszykówki, by wypełnić nowobudowaną halę sportową.

"Głównymi przesłankami, które będę brał pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, będą skostniałe przepisy związku motorowego i brak chęci do wewnętrznej reformy. Chodzi m.in. o brak promowania polskiej młodzieży, co powoduje windowanie kontraktów dla zagranicznych gwiazd" - podsumował Karkosik w rozmowie z ISBnews. Możliwe, że czarę goryczy przelała też sprawa Emila Sajfutdinowa - nie wiadomo, czy rosyjski żużlowiec będzie mógł reprezentować toruński klub ze względu na żądania jego dotychczasowego zespołu, Włókniarza Częstochowa. Klub Unibax był też opisywany - choć należy do bardzo wiarygodnych finansowo - jako kolejny z zachwianą płynnością finansową.

Pod koniec września 2013 r. drużyna Unibax Toruń odmówiła udziału w ostatnim meczu finałowym ekstraligi żużlowej na torze Stelmetu Falubaz Zielona Góra z powodu kontuzji podstawowych zawodników. - Chcieliśmy, by finał był godny - tłumaczyli wtedy działacze. Trybunał Polskiego Związku Motorowego nałożył na toruński klub karę 1 mln zł grzywny, minus 8 punktów na starcie nowego sezonu oraz obowiązek zorganizowania jednego spotkania za złotówkę. Klub karze się poddał i otrzymał licencję na najbliższy sezon.Czy ewentualne odejście Karkosika oznacza koniec żużla w Toruniu?

Czekamy na opinie - opublikujemy je w toruńskiej "Gazecie Wyborczej" oraz na Sport.pl. E-mail: redakcja@torun.agora.pl

Bez Karkosika żużel w Toruniu...
Komentarze (61)
Roman Karkosik bliski rozstania z żużlem! "Skłaniam się ku rezygnacji"
Zaloguj się
 • iso_1

  Oceniono 202 razy 84

  Karkosik to przykład "polskiego biznesmena" (inaczej prymitywa) któremu się wydaje, że za pieniądze można wszystko.
  Jak widać przeliczył się bo są pewne granice.
  Za to co Karkosik zrobił przed finałem należała się degradacja.
  Dla takich prymitywów nie ma miejsca w polskim sporcie.
  Jestem kibicem jaskółek ale mam nadzieję, że Toruń szybko odrodzi się na nowo.
  Czego życzę

 • al-bundy

  Oceniono 142 razy 68

  No i dobrze, bez takich "ludzi" sport będzie czystszy

 • prok11

  Oceniono 98 razy 48

  Gdzie są teraz ci co optowali za wybudowaniem dla niszowego sportu stadionu za miliony. Żużel musi runąć, bo kontrakty są z kosmosu. I to od lat nakręcano spiralę zadań obcokrajowców i rodaków. Zal głupoty miasta, że zgodziła się na wybudowanie stadionu, który przynosi kolosalne straty, ale to jest właśnie Polska.

 • tojuzchyba10konto

  Oceniono 78 razy 48

  Po "słynnym" braku meczu powiedziałem do żony: Karkosik to biznesmen, który na wszystkim zarobi. Skoro klub wykręcił numer stulecia, to znaczy, że jest już ustalony kupiec i sponsor wyjdzie z gotówką. Czekajmy na komunikat. Okazało się, że trzeba było czekać pół roku.

 • czyli.kon.karne

  Oceniono 77 razy 23

  wychodzi na to, że chwast chce się wyrwać sam, czego i w bydgoszczy życzę :))

 • arius9

  Oceniono 55 razy 21

  Ale chociaz facet mial kase i placil zawodnikom, tak jak obiecal.
  O wiele gorszy przekret zrobili zlodzieje z Czestochowy, Gniezna i Gdanska.
  Podpisali kontrakty na kase, ktorej nigdy nie mieli, dzisiaj podpisuja nowe, a zawodnikom nie zaplacili jeszcze za zeszly sezon.

 • krzysztofgie

  Oceniono 54 razy 16

  Ojciec Tadeusz na pewno pomoże.....
  Rozgłośnia ma dużo pieniążków...
  No to jak?? Pomożecie? No...

 • hen354

  Oceniono 20 razy 10

  PILNE: Ojciec Rydzyk zdecydowal sie przejac klub. Oglosil zbiorke na antenie Radia Maryja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX