Sport.pl

Minge pogrążył toruńskich hokeistów

Hokeiści Nesty Toruń przegrali drugi mecz z Orlikiem Opole i zakończyli sezon ligowy. Marzenia o grze w PLH trzeba odłożyć na kolejny rok.
Podopieczni Andrzeja Masewicza byli faworytami półfinałowej rywalizacji z Orlikiem. Jednak torunianie zawiedli. W pierwszym meczu na Tor-Torze goście zwyciężyli 4:3. W środę po raz drugi lepsi w tej rywalizacji okazali się zawodnicy Orlika i to oni awansowali do finału play-off w I lidze.

W Opolu to gracze Nesty prezentowali się lepiej od gospodarzy, ale brakowało skuteczności. Podopieczni Masewicza oddali więcej strzałów - 33, podczas gdy miejscowi tylko 23. Jednak to hokeiści Orlika zdobyli o jednego gola więcej. Bohaterem meczu był były zawodnik Nesty Daniel Minge, który zanotował dwie asysty.

Porażka w Opolu oznacza koniec zmagań ligowych dla toruńskiej drużyny.Wynik meczu

Orlik Opole - Nesta Toruń 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Bramki: 0:1 Pronobis (5.), 1:1 Wacławczyk (29.), 2:1 Rompkowski (46.), 2:2 Dzięgiel (52.), 3:2 Kostek (54.).Nesta: Plaskiewicz - Huzarski, Mądrowski, Bomastek, Kuchnicki, Kalinowski - Lidtke, Skólmowski, Dzięgiel, Winiarski, Gościmiński - Heyka, Chrzanowski, Rodziewicz, Mateusz Kurpiewski, Husak - Pronobis, Bartosz Kurpiewski.

Więcej o: