Sport.pl

Suskiewicz: Emil na 100 procent w Unibaksie. Napisał do Holdera

Emil Sajfutdinow wciąż nie został wypożyczony z Włókniarza Częstochowa do Unibaksu. - Żużlowiec na pewno będzie jeździł dla toruńskiego klubu - zapewnia menedżer Rosjanina Tomasz Suskiewicz.
Działacze z Torunia są przekonani, że Sajfutdinow będzie jeździł w przyszłym sezonie w Toruniu. Jednak sprawa dotycząca wypożyczenia tego zawodnika do Unibaksu przeciąga się. Dlaczego? Działacze klubu z Częstochowy zastanawiają się nad zaskarżeniem Suskiewicza, który napisał list do miejscowych radnych. Ich zdaniem naraził on na szwank Włókniarz i być może będą domagali się odszkodowania.

Klub jednak cały czas nie uregulował należności za ubiegły sezon wobec Sajfutdinowa. Żużlowiec zgodził się na ugodę, jeśli Włókniarz zgodzi się na wypożyczenie za symboliczną złotówkę. Jednak konflikt na linii działacze z Częstochowy - Suskiewicz sprawił, że do podpisania umowy nie doszło.

- Jeśli chce mnie pan pytać o zachowanie działaczy Włókniarza, to proszę do nich dzwonić. Ja na ich temat nic już nie powiem. Ale chcę uspokoić kibiców Unibaksu - Emil na 100 procent będzie jeździł w Toruniu w przyszłym sezonie - powiedział Suskiewicz.

Sajfutdinow obecnie przebywa w Rosji, gdzie przygotowuje się już do nowego sezonu. - Trenuje głównie na siłowni. Do tego dochodzą zajęcia typowo wytrzymałościowe. Był plan wyjazdu do Hiszpanii, ale zrezygnowaliśmy - powiedział Suskiewicz.

Od marca zawodnik będzie już trenował na motocyklu - we Włoszech lub Francji. - To zależy od pogody. Emil już nie może doczekać się jazdy. Ostatnio pisał do Chrisa Holdera, że mu zazdrości, że ten ściga się w mistrzostwach Australii. Sajfutdinow przebywa w Rosji, a tam temperatury są zupełnie inne. Ze zdrowiem Emila jest wszystko w porządku, mój podopieczny czuje się znakomicie - powiedział Suskiewicz.

Więcej o:
Komentarze (3)
Suskiewicz: Emil na 100 procent w Unibaksie. Napisał do Holdera
Zaloguj się
 • karolp13

  Oceniono 9 razy 5

  A co innego ma mówić Suskiewicz? Teraz piłka po stronie Włókniarza , który na pewno coś na tym ugra.

 • monsterenergy

  Oceniono 4 razy 4

  Włókniarz nic nie ugra,poszedł drogą Gniezna),rozłożenie długu na raty,było warunkiem przyznania licencji nadzorowanej,która nie jest gwarancją startów w Elidze ,bo nie jest przyznana raz na zawsze.
  Pierwsza rata 400 tys. miała być przelana na konto Emila do 30 listopada 2013 r,była ale tylko w kwocie 98 tys.
  Może się zdarzyć że klubu z Czewy nie zobaczymy w lidze,ze szkodą dla wszystkich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX