Sport.pl

Zła mamusia zadecyduje o kadrowej przyszłości Unibaksu Toruń

Ani ja, ani Patryk Dudek nie widzimy możliwości, by nie jeździł w Zielonej Górze - mówi o przyszłości mistrza świata juniorów szef Falubazu Robert Dowhan. O żużlowca stara się też toruński Unibax.
Dowhan twierdzi, że Dudek pozostanie w dotychczasowym klubie. - Pragnę wszystkich uspokoić - przekonuje w zielonogórskich mediach i dodaje: - Umówiliśmy się na kolejny termin negocjacji, gdy wrócę z zagranicy. Myślę, że po powrocie będę miał dla kibiców Falubazu dobre wieści.

Unibax na temat Dudka milczy, a menedżer Sławomir Kryjom doradza cierpliwość.

Rozmowy o przyszłości młodzieżowego mistrza świata juniorów toczy jego matka, Honorata Dudek. Jest związana z Toruniem - stąd pogłoski, iż może to zadecydować o wyborze żużlowca Falubazu. W Radio Zielona Góra Dudek potwierdziła m.in., że to ona po sezonie negocjuje kontrakty syna. Stwierdziła m.in. "można powiedzieć, że jesteśmy blisko porozumienia z Zieloną Górą", ale zastrzegła też, że szansa na jego przenosiny ciągle jest spora. Mediom zarzuciła, że "robią za dużo hałasu w sprawie kontraktu". - Dlaczego akurat o Dudku zawsze jest tak głośno? Zarzuca nam się, że żądamy zbyt dużo pieniędzy. I wychodzi na to, że to zawsze ja jestem ta zła mamusia - mówiła w RZG.

Stwierdziła też, że w razie przenosin do Torunia, nie obawia się reakcji kibiców Falubazu. - Najwyżej Patryka dwa razy wygwiżdżą, raz tu w Zielonej Górze i raz na wyjeździe. To tylko dwa mecze w sezonie - powiedziała Honorata Dudek.

Unibax rozważa też inne warianty niż angaż Dudka. Poważnie rozpatrywana jest kandydatura Emila Sajfutdinowa, który już przyznał, że pod uwagę bierze teraz tylko oferty z Torunia oraz Unii Leszno. Podobna sytuacja jest w przypadku Nickiego Pedersena - także jest w sferze zainteresowania Unibaksu, i także chciałaby go również Unia. Czasu na sfinalizowanie rozmów nie ma dużo - kontrakty można podpisywać do połowy grudnia. Wcześniej, jeszcze w listopadzie, rozstrzygnie się zakres kar dla Unibaksu za wrześniową rezygnację z walki w Enea Ekstralidze.

Który zespół w 2014 będzie reprezentował Dudek?